אסון המעלית - לא נמצא אשם

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הודיעה היום למשפחותיהם של דין שושני וסתיו הררי ז"ל, אשר טבעו למוות במעלית בחניון ביתם בחודש טבת התשפ, כי לאחר בחינת כלל הר...

אסון המעלית - לא נמצא אשם דין שושני ז

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הודיעה היום למשפחותיהם של דין שושני וסתיו הררי ז"ל, אשר טבעו למוות במעלית בחניון ביתם בחודש טבת התשפ, כי לאחר בחינת כלל הראיות בתיק החקירה, הוחלט לסגור אותו, מאחר שלא נמצא אדם, גורם או רשות אשר ניתן לייחס להם רשלנות ברף הנדרש במשפט הפלילי, שהביאה למותם של המנוחים.

במסגרת חקירת המשטרה נגבו הודעות, התקבלו חוות דעת מומחים בתחומים שונים ודו"חות בדיקה רבים. אך בפרקליטות נטען כי לאחר חקירה מעמיקה ולאחר בחינה מדוקדקת של ממצאי החקירה, הגיעו למסקנה שלא נמצאה אינדיקציה לכשלים או לרשלנות בהיבטים שנבחנו. כך, חוות דעת המומחה שבחנה את תכנון הבניין ואופן ביצועו, לא העלתה ליקויים או כשלים בבניין או בחניון. מסקנה דומה עולה מעדויות שנמסרו על ידי בעל הבניין ובעלי המקצוע, שתכננו ובנו את הבניין. מודגש כי הבניין והחניון נבנו כחוק בהתאם לכל התקנים והאישורים.

בנוסף, נחקר טכנאי המעליות של חברת המעליות שהתקינה את המעלית בבניין ואחראית על תקינותה השוטפת, וכן נתקבלה חוות דעת מומחה בנוגע להפעלת המעלית בשגרה ובשעת חירום ולתקני הבטיחות המחייבים במעליות בישראל. גם על פי חוות דעת זו, אומרים בפרקליטות, לא נמצא כשל או רשלנות בהתנהלות חברת המעליות או מי מטעמה. במסגרת החקירה נבחן גם התפקוד של כוחות ההצלה ואופן הדיווח להם.

יצוין, כי תחזית מזג האוויר שנשלחה לכוחות הביטחון וההצלה ביום האירוע חזתה כמות משקעים שבין 35-50 מ"מ גשם ליום בתל אביב. בפועל, בשעות הצהריים נמדדה כמות של 100 מ"מ בשעה. בשל מזג האוויר החריג באותו היום, התקבלו אלפי פניות במוקדים של כוחות הביטחון וההצלה וכלל הכוחות עסקו באירועים מצילי חיים.

על רקע נתונים חריגים אלו ובשל מורכבות החילוץ ביום האירוע, אומרים בפרקליטות כי לא ניתן היה לקבוע שניתן היה למנוע את התוצאה הטראגית, ולהגיש כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות.

ההודעה על סגירת התיק נמסרה למשפחות המנוחים בפגישה שנערכה עימם במשרדי הפרקליטות אשר מסרו כי הם משתתפים בצער המשפחות.

"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"