אלפי בני מיעוטים התפרעו: 17 שוטרים נפצעו במהומות שהתפתחו בהר הבית

בסיום תפילות הרמאדן בה השתתפו עשרות אלפי מתפללים, החלו להתפרע האלפים ביידוי מסיבי של אבנים, חפצים שונים וירי זיקוקין לעבר כוחות המשטרה, 17 שוטרים נפצעו

אלפי בני מיעוטים התפרעו: 17 שוטרים נפצעו במהומות שהתפתחו בהר הבית התפרעויות בהר הביתהתפרעויות בהר הביתהתפרעויות בהר הביתהתפרעויות בהר הבית

לקראת קיום תפילות הראמדן במסגד אל- אקצא בהר הבית, החלו מאות מתפרעים ביידוי מסיבי של אבנים, חפצים שונים וירי זיקוקין לעבר כוחות המשטרה סמוך לאחד משער הר הבית. בעקבות כך, הורה מפקד המחוז, ניצב דורון תורג'מן, לכוחות המשטרה להיכנס ולפעול להשבת הסדר תוך שכוחות המשטרה נאלצו להשתמש באמצעים עד להפסקת ההתפרעות.


מפקד המחוז שהגיע למקום כבר בתחילת האירוע, פיקד על פעולות המשטרה ובהמשך אף קיים הערכת מצב בהשתתפות מפקדי הכוחות בה הורה על הגברת היערכות ומוכנות לחידוש הפרת הסדר לאחר סיום תפילת הערב של חודש הרמאדן בה השתתפו עשרות אלפי מתפללים.


ואכן, מיד עם סיום התפילה שבו מאות ממשתתפיה להפר את הסדר תוך המשך יידוי אבנים וירי זיקוקין לעבר השוטרים. בשל כך החלו הכוחות בפעולות לפיזורם של הנוכחים במתחם תוך שימוש באמצעים וחלקם של המתפרעים נכנסו אל המסגדים והתבצרו שם ובהמשך הם פונו מהמקום.


במהלך האירועים ופעילות המשטרה ומשמר הגבול במקום, נפצעו 17 שוטרים אשר טופלו על ידי צוותי הרפואה, וכמחציתם אף נזקק להמשך טיפול בבית החולים.


בהערכת מצב מיוחדת שקיים מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי השתתפו סגל הפיקוד הבכיר, בסיומו הנחה המפכ״ל את המפקדים בדגש על גזרות ירושלים לתגבר כוחות משמעותי לקראת ליילת אל קאדר ועוד שורה של אירועים הצפויים בירושלים בימים הקרובים. המפכ״ל ציין בישיבה כי משטרת ישראל לא תעבור לסדר היום על הפרות סדר אך מצד שני תאפשר מחאות כפי שמאפשר החוק. המפכ״ל : "אנחנו ערוכים בכוחות מתוגברים בדגש על מחוז ירושלים וזאת בתום יממה רווית אירועים בהם נפצעו 18 שוטרים שפעלו בשטחי ירושלים. אני מדגיש כאן כי זכות המחאה תשמר אך הפרות סדר יענו בתקיפות ובאפס סובלנות, אני קורא לכולם לנהוג באחריות ובאיפוק".


יו"ר עוצמה יהודית וחבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ איתמר בן גביר, מסר הערב על רקע פציעת שוטרים במהומות בהר הבית: "אני מחזק את ידי השוטרים נגד הטרוריסטים בהר הבית ובכל רחבי הארץ כולל שכונת שמעון הצדיק. יחד עם זאת אני דורש מהדרג המדיני שכאשר פורעים ערבים רוגמים שוטרים בסלעים ובבקבוקי זכוכית, יאפשרו לשוטרים להגן על חייהם ולהשתמש בנשק חם כולל ירי. שוטר שמסכנים את חייו צריך לירות ולא להתעסק באמצעים לפיזור הפגנות".

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו