מרגש: כך יעלו הקשישים והנכים למירון

העלייה התלולה לציון מקשים על הקשישים והנכים את העלייה לציונו של רבי שמעון בכל השנה ובפרט בל''ג בעומר • הכירו את המערך המסייע להם לעלות ל'אתרא קדישא'

מרגש: כך יעלו הקשישים והנכים למירון ההסעות מוכנות ליציאה

את העלייה הקדושה לציונו של רבי שמעון אף אחד לא חפץ לפספס. הקושי שעומד בעינו אצל הנכים והקשישים בכל השנה לעלות להר הקודש, מוכפל פי כמה בל''ג בעומר, כאשר ההמונים זוכים לפקוד את ציונו, אך יחד עם זאת הנכים והקשישים מתמודדים עם קשיים גדולים עוד יותר.


לשם כך, 'עזר מציון' מסדירה חפ"ק שיתפעל את מערך ההסעות לקשישים ונכים למירון במהלך ל"ג בעומר. עשרות אלפי אנשים צפויים להגיע למירון לקראת סוף השבוע כדי לציין את ל"ג בעומר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי. הסדרי התנועה, מקשים על נכים ואנשים עם מוגבלות בתנועה להגיע למקום. כדי לסייע להם ארגון עזר מציון יפעיל שירות איסוף מהחניונים הרבים שבסביבות ההר, הישר למרומי הר מירון.


החפ"ק של עזר מציון שנמצא בכניסה למירון, קולט לאורך כל היום את הבקשות ומשתמש ב-15 אמבולנסים ונכוניות שאוספים מהחניונים – פרוד, עין הוסים, צבעון כחל וספסופה את החולים, הנכים, הקשישים ובעלי המוגבלות בתנועה. בכל שנה הארגון מעלה כ-2,000 מוגבלי תנועה לציון הקדוש, בפעילות שנמשכת לכל אורך שעות העלייה לציון הקדוש. בנקודת החזרה יש אזור המתנה מוצלל עם מקומות ישיבה לממתינים להסעה חזור.


המבצע המיוחד יוצא לדרך בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, ארגוני ההצלה וכוחות החירום, ובסיוע המרכז למקומות הקדושים.


יו"ר העמותה, הרב חנניה צ'ולק מסר: "אנחנו שמחים בזכות העצומה לסייע למי שזקוק לעזרה כדי לעלות לקבר הרשב"י מזה 15 שנה. אני מודה לעשרות מתנדבי עזר מציון שפועלים במהלך היום על מנת להמשיך ולספק סיוע לנצרכים לכך".

רכבים ללא נהג במבחן • צפו
בשורה לתיירים החרדים: 'פרימרק' פתחה סניף בפראג
חזרה לשגרה בפעילות קבלת הקהל בסניפי המערכת הבנקאית
למרות ההקלות: ההגבלות בטיסות לא עוזבות
מתווה הסיבים: ישראל מתקדמת לפרישה מלאה של סיבים ברחבי הארץ
עידן חדש של מברשות שיניים: המברשת החכמה במיוחד
ביום האחרון: מקלב הנחה על שורת שיפורי שירות בתחבורה הציבורית
ביתן מרקט חנכה סניף חדש בעיר אשדוד
בשורה לחסידי ברסלב: איסור היציאה לאוקראינה יוסר
פיג׳ו e208 במבחן דרכים של הרכב החשמלי • צפו