ברגע האחרון: טראמפ העניק חנינה לאביאם סלע

נשיא ארה"ב היוצא החליט לחון 143 איש ביום האחרון של כהונתו • סלע, תושב ישראל בן 75, הואשם בריגול אך לא הועמד לדין בארה"ב

ברגע האחרון: טראמפ העניק חנינה לאביאם סלע טראמפ

טראמפ חנן את אביאם סלע, מפעילו של המרגל הישראלי יונתן פולארד. זאת במסגרת גל החנינות שעליו הכריז נשיא ארה"ב היוצא, רגע לפני עזיבתו את הבית הלבן. כך מדווח אריאל כהנא בישראל היום.


סלע, בן 75, הוא אזרח ישראלי שהוגש נגדו כתב אישום בשנת 1986 בגין ריגול ביחס לפרשת פולארד. סלע לא הועמד לדין בארה"ב. בקשתו של סלע לחסד נתמכה על ידי רה"מ בנימין נתניהו, שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר, שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן וד"ר מרים אדלסון. מדינת ישראל פרסמה בזמנו התנצלות מלאה וחד משמעית, וביקשה את החנינה על מנת לסגור את הפרק האומלל הזה ביחסי ארה"ב וישראל.


פולארד הודה לנשיא טראמפ: "אסתר ואני שמחים מאוד על ההחלטה להעניק חנינה לאביאם סלע ובכך לשים קץ לפצע המדמם של הפרשה אחרי 35 שנה. אנו מאחלים לאביאם הצלחה רבה. אחרי שנות סבל כה ארוכות שעברנו, אסתר ואני רוצים להתמקד בעתיד בלבד ולא בפצעי העבר".


אריאל כהנא הגיב: "מי שקרא דבר או שניים על פרשת פולארד, יודע עד כמה הפצע הפתוח שנקרא 'צו המבוקש לאביאם סלע' - טייס קרב, גיבור ישראל, אדם מבריק שאחראי למבצעים מסמרי שער - שתת דם. במעשה הנאצל הזה טראמפ עשה חסד גדול עם סלע ועם מדינת ישראל. כל הישראלים - במקום לטנף על טראמפ - חייבים להוקיר לו תודה".תגובת עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, פרקליטתו של פולארד: "בעוד שאנו שמחים על חנינתו של אביאם סלע שגייס בתחילה את פולארד, אנו מקווים שהוא סוף סוף יאמר את האמת והצדק ייצא לאור. במשך 35 שנה סובל פולארד ממסיכת שקרים זדוניים והאשמות שווא, שסלע כמפעיל שלו יכל היה להפריך בקלות.


אם יש הצהרת שבועה או תצהיר משפטי שנמסר מטעם סלע לאמריקנים, יש לפרסם אותה ברבים, כך שניתן יהיה סוף סוף להפריך את כל השקרים והעלילות נגד פולארד. הגיע הזמן שסלע ייצא מהצללים ויספר מה בדיוק הוא יודע על היהודי הפטריוט, שסבל 30 שנה בכלא האמריקני".


ח"כ עוזי דיין (הליכוד) אמר: "ברכות לאביאם סלע רעי לנשק שהיה מפעילו של ג'ונתן פולארד. ד"ר אביאם סלע טייס לוחם ומפקד מבריק, נרדף ע"י ארה"ב באכזריות חסרת תקדים, נשא ללא הגה בהחרמות ובהתנכלויות שכוונו נגד מדינת ישראל הנושאת באחריות. קיבל באיחור ברגע האחרון חנינה מנשיא ארה"ב היוצא. בהצלחה אביאם!"

דיווח: לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפה האמריקנית בסוריה
צפון קוריאה: שבויי מלחמה משמשים כעבדים
עשרות ישראלים נתקעו ללא טיסת חירום
הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת"
"סבא"א הגיעה לעסקה חדשה עם איראן"
נזקי הסנקציות לאיראן: יותר מטריליון דולר
מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס
אוסטרליה: פייסבוק חוסמת תכנים בעקבות סכסוך עם הממשלה
עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים