הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום"

פרויקטור הקורונה, פרופסור נחמן אש מזהיר מפני השאננות הקיימת בציבור • "יש עליה בתחלואה יחד עם תחושה בציבור שהקורונה הלכה"

הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום" פרופ' נחמן אש

ראש "מגן ישראל" פרופ' נחמן אש הצהיר בתום הערכת המצב היומית של משרד הבריאות על מצב התחלואה בישראל ואמר: "אנחנו במצב חירום. יש עליה בתחלואה יחד עם תחושה בציבור שהקורונה הלכה".

עוד ציין הפרופסור מהם הצעדים הבאים: "נתכנס לחשוב מה הצעדים המידיים שצריך לעשות כהמלצה לקבינט. בינתיים נמשיך את הצעדים האינטנסיביים סביב החקירות, הבדיקות, הבידודים".

כפי שדיווחנו הבוקר כאן, ב'בימה' הבוקר אותר מספר חריג של חולים מאומתים לכדי 1,227 חולים, נתון שלא פגשנו מזה זמן רב. וזאת בנוסף לאחוז הגבוה של החולים החיוביים בבדיקות של 2.2% ועוד לא הזכרנו את מספר הנפטרים הכולל העומד על 2,856 מפרוץ המגפה.

כפי שדיווחנו אתמול כאן ב'בימה' אתמול ראש הממשלה נתניהו הצהיר ביחב למאבק בתחלואה: "אנחנו כל הזמן בוחנים את הנתונים ואת ההקלות שביצענו. אם יהיה צורך, נעצור את המשך ההקלות ואף נהדק את אלה שכבר נתנו. אני מבקש מהאזרחים להמשיך לשמור על הכללים ולהישמע להוראות משרד הבריאות".

כזכור אתמול שר הביטחון, בני גנץ, סייר במטה "מגן ישראל" בניהולו של פרופ' נחמן אש, ביחד עם ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות וגורמי מקצוע נוספים.

במהלך הביקור נפגש השר גנץ עם מנהל "מגן ישראל" פרופ' אש, סייר במשל"ט הקורונה במטה ובחמ"ל ונפגש עם חוקרי אמ"ן במרכז ההערכה הלאומי. כמו כן, לשר הביטחון הוצגו מוצרים המיוצרים בישראל שרוכש משרד הבריאות בסיוע מנהל הרכש במשרד הביטחון.

בסיום הביקור אמר שר הביטחון גנץ: "יש חשיבות גדולה מאוד לא רק לשיתוף הפעולה המצויין בין משרד הבריאות למשרד הביטחון, אלא גם לשיתוף הפעולה בין הציבור לבין ההנחיות שיוצאות אליו. אנחנו רואים שיש מגמה של עלייה בתחלואה, אנחנו רואים שיש לא מעט מקומות אדומים, וזה מחייב אותנו כמערכת לשפר את האכיפה וההסברה. יקח עוד זמן רב עד שנוכל לחזור לשגרה ועד אז נפעל באופן דיפרנציאלי. במקום אדום-נסגור ונעזור, במקום שירוק- נאפשר פתיחה חלקית ומבוקרת".

לקראת הסערה: אמצעי בטיחות בבית ובחוץ
קרעו את השמים: 2 יולדות במצב קשה
ח''כ יעקב אשר: זו כיפת הברזל שלנו
"פייזר עושה בישראל ניסוי על בני אדם ללא אישור"
מעל למחצית (58%) סובלים מדיכאון או חרדה
אדלשטיין: "היועמ"ש מנע בדיקת קורונה לשבים מחו"ל"
אסון במחלקת הקורונה: הרך הנולד לא שרד
זהירות: הדלת קטעה את האצבע של הילדה
לאחר מנת חיסון שניה: הרב ישראל לאו חולה בנגיף הקורונה
פינדרוס לשר האוצר: הצל את בתי החולים הציבוריים