מהפך במשרד הבריאות: לפתוח את כל מוסדות החינוך

משרד החינוך משנה גישה: לאחר התנגדות מתמשכת לפתיחת מערכת החינוך כולה, כעת, משרד החינוך מצדד בפתיחת מוסדות החינוך בערים הירוקות לכולם

מהפך במשרד הבריאות: לפתוח את כל מוסדות החינוך

היום חוזרים לכיתות תלמידי כיתות ה'-ו', בנוסף לחלק מתלמידי התיכון.


כעת מתרחש מהפך במשרד הבריאות: למרות ההתנגדות המתמשכת של משרד הבריאות לפתיחת כלל מוסדות החינוך בעקבות נגיף הקורונה, כעת מסתמן מהפך של ממש.


משרד הבריאות משנה את דעתו ב-180 מעלות, כך שבמקום להתנגד לפתיחת מוסדות החינוך, ממליץ לפתוח את כלל המוסדות בערים הירוקות בלבד.


שר החינוך יואב גלנט תמך ברעיון, ובצאת השבת פרסם בחשבון הטוויטר: "אסור לנו לשכוח את דור העתיד של מדינת ישראל, מיליוני תלמידים צריכים לחזור באופן מיידי לבתי הספר".


עוד הוסיף: "בחודשים הארוכים של הסגר הממושך הם צוברים פערים חינוכיים גדולים וסובלים מבדידות חברתית. ההשלכות של נזקי הסגר הממושך ילוו את הילדים זמן ארוך".


כפי שדיווחנו במהלך השבוע כאן ב'בימה' חה''כ ינון אזולאי זעק על מצב החינוך: "התורה, תורתנו הקדושה כבר כרתה איתנו ברית כאשר מגיע ילד לעולם לאחר שנים של ציפייה הילד הזה שנולד הוא נשמה ואמור להמשיך את הדורות הבאים. התורה מצווה אותנו לשמור על הילדים שלנו".


עוד הוסיף: "כולנו חייבים לילדים שלנו ולא רק לילדים שלנו בלבד. יש לנו את הציווי של "ואהבת לרעך כמוך" ולכן הדאגה שלנו צריכה להיות גם כלפי הילדים של השכן, של החבר, אנחנו עוד מעט שנה בתקופה של קורונה, יש ילדים שכל התקופה הזו לא חזרו לספסל הלימודים, מה נגיד לילדים האלה? איך נוכל להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה?"

בימה - המעודכנים מעדכנים
פתח תקווה: בית הכנסת נבזז - ספרי תורה הושלכו לרצפה
צפו: מרדף אחרי רוכב אופנוע בן 16
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
ירושלים: רגל של ילד חרדי נתקעה באופניים
פתיתים שחורים קלים נחתו מהים בחלק מחופי ישראל
בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים