הליכוד והחרדים שוחחו על קווים כלליים; לפיד הנחה להעביר את המשרדים

יו"ר סיעת הליכוד יריב לוין ערך שיחות טלפוניות עם גפני וגולדקנופף • חברי הכנסת של 'דגל התורה' כבר דיברו על הדרישה לביטול חוקים שחוקקה הממשלה האחרונה

הליכוד והחרדים שוחחו על קווים כלליים; לפיד הנחה להעביר את המשרדים נתניהו

בדרך לממשלה הבאה: ראש הממשלה יאיר לפיד מקיים היום (חמישי) פגישות ביטחוניות בקריה, אחרי הצהריים יכנס ישיבת סיעה. ההנחיה לכל השרים - להעביר את המשרדים באופן אחראי ומסודר, לטפל בכל פניות הציבור הפתוחות. אחריות על כל הנושאים עד הרגע האחרון. עם פרסום התוצאות הסופיות צפוי לפיד להתקשר לנתניהו. כך דווח ב'ישראל היום'.

בתוך כך, שיחות טלפוניות נערכו אמש (רביעי) בין יריב ללוין לנציגים החרדים גפני וגולדקנופף. הצדדים עוד לא נכנסו לפרטים עמוקים, אך סימנו קווים כללים והעלאת נושאים שחשובים לנציגים החרדים לקראת המו"מ.

כפי שפורסם, כבר אתמול נערכה ישיבה של חברי הכנסת של 'דגל התורה' (אחת הסיעות המרכיבות את 'יהדות התורה') בה השתתפו חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב יעקב אשר וגורמים נוספים.

הישיבה עסקה בסיכום מערכת הבחירות וגם היערכות למשא ומתן קואליציוני. בסיעה דיברו על הדרישה לביטול חוקים שחוקקה הממשלה האחרונה כמו רפורמת הכשרות, הסלולר, החד פעמי ועוד. בנוסף הוזכרו תיקים אפשריים שיהדות התורה תדרוש בין אם בתפקידי שרים או סגני שרים ביניהם תיק השיכון, התחבורה, הרווחה החינוך וגם את וועדת הכספים עבור משה גפני.

סוגיה נוספת שעלתה היא סוגיית התקציבים, עד היום דרשו החרדים בהסכמים הקואליציוניים לישיבות סכומים שבין 700-800 מיליון שקל ובשיא הגיעו לתקציב ישיבות בסך מיליארד ומאתיים מיליון שקל. בישיבה אמרו הנציגים כי אם רע"מ דרשו מיליונים עבור המגזר הערבי והעובדה שבממשלה הקודמת סחטו נציגים לפעמים דרישות בסך 200 מיליון שקל על כל הצבעה דרישותיהם של הנציגים החרדים כעת יכולות להיות גבוהות יותר.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת