"המנותחים משתחררים בתוך יומיים שלשה ללא כאב"

במהלך פגישה עם ראשי ארגון מזור הציג ד"ר רן קרמר מנהל מחלקת ניתוחי חזה בשיבא את החידושים ופריצות הדרך הטכנולוגיות בתחום

"המנותחים משתחררים בתוך יומיים שלשה ללא כאב"

השבוע נערכה פגישת עבודה בין יו"ר ארגון מזור הרב שמעון רגובי והיועץ הרפואי הרב שלמה הרשלר לבין ד"ר רן קרמר מנהל מחלקת ניתוחי חזה בבית החולים שיבר.

במהלך הפגישה הציג קרמר את החידושים ופריצות הדרך האחרונות בתחום, שהפכו את ניתוחי החזה לנקודתיים מבעבר, ובעיקר חוסכים כאב רב וצורך בהתאוששות מייסרת מהתהליך.

"המטופלים עוברים ניתוחים יותר גדולים ומורכבים מבעבר - ועדיין בתוך ימים ספורים, לפעמים יממה, הם משתחררים הביתה ללא כאבים", ציין קרמר והוסיף: "הנושא של מניעת כאב הוא חשוב היות והוא מונע סיבוכים.

מטופל שמסתובב ללא כאב יכול לתפקד כרגיל לאחר הניתוח, וכך לנשום להשתעל וכו' באופן שמפנה את ההפרשות בצורה שמבריאה את הגוף. הוא לא לוקה בדלקת ריאות או קריסת ריאות. לא מפתח קרישי דם בגפיים התחתונים או תסחיפי ריאה. בכך הרחבנו את היריעה של המטופלים שמסוגלים לעבור ניתוח ללא סיבוכים...

בעבר הייתי שולח מטופלים למרפאות כאב והיום אני לא משתמש בתרופות מסוג האופיאטים בכלל. מקסימום תרופות בנאליות כמו אופטלגין וכו כי בכל זאת יש חתך בעור".

הרב רגובי ציין בפגישה כי שיטות הטיפול היחודיות והמתקדמות של ד"ר קרמר הפכו אותו למומחה מספר 1 בישראל בניתוחים הללו. בנוסף הדגיש הרב רגובי כי בזכות ד"ר קרמר "המחלקה בשיבא היא המקצועית והחדשנית ביותר בארץ".

יצוין כי לפני כשנה החלו לבצע במחלקה גם השתלות ריאה ובכך הפכו לבית החולים השני בישראל שמבצע פרוצדורה מהסוג הזה. לדברי הרב רגובי, "הפרוצדורות שבוצעו בשיבא הסתיימו בהצלחה אדירה למרות שעל הנייר הן היו מורכבות ומאתגרות ביותר – לרבות כאלה שבבתי חולים אחרים נמנעו מלבצע אותן".

ד
בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח