ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים"

אחרי תקופה ארוכה ששמר על שתיקה, יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דודי אמסלם בראיון לעיתון יום ליום על המעבר לאופוזיציה והממשלה בראשות בנט

ח"כ דוד אמסלם: "התפקיד של השמאל זה להכחיד את החברה מבפנים" דודי אמסלם

אחרי תקופה ארוכה ששמר על שתיקה, יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) בראיון נרחב לעיתון יום ליום.

בראיון לכתב הפרלמנטרי של העיתון, חיים יעקובזון, חבר הכנסת אמסלם עולה למתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נפתלי בנט: "הוא נבחר כראש ממשלת מיעוט, הוא לא קיבל אפילו 61 מנדטים ולדעתי הוא בן אדם שמשקר ומוציא דבר במרמה. ברור לכולם שאם הוא היה מבצע הונאה כזו בשוק העסקי, הוא היה נכנס לבית סוהר. בנט לקח את הזכות היחידה שיש לאזרח להצביע וגנב אותה. מדובר פה בצעד הזוי ולכן נפתלי בנט, ראש ממשלה לא לגיטימי".

אמסלם התייחס לחבר מפלגתו לשעבר, יו"ר תקווה חדשה ח"כ גדעון סער: "סער התחייב שהוא לא ישב עם לפיד או הערבים ובמקביל גם שלא ישב עם נתניהו. אחרי הבחירות היו בפניו 2 אופציות, או לוותר על ההבטחה שלא לשבת עם הערבים והשמאל, או לא לשבת עם נתניהו. אם גדעון סער באמת איש ימין, למה הוא לא ויתר על הבטחת הבחירות שלא לשבת עם נתניהו והעדיף לשבת עם לפיד, הורוביץ ועבאס, זה באמת עומד מול זה?! סער צבוע, והוא חתר כל הזמן תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו".

בנוגע לשיתוף פעולה עם רע"מ מבהיר אמסלם כי לא היה מאפשר מהלך שכזה: "בערבית הוא מדבר בסגנון מסויים ובשפה העברית הוא נואם בצורה אחרת. רק ביום שני, במהלך נאום במליאה, קרא עבאס: 'להחזיר את האדמות של בני עמנו' ואמר שמדובר בצורך ואתגר לאומי מהמעלה הראשונה".

"מה שמנסור עבאס בא לעשות – זה לכרסם במדינת ישראל מבפנים, הוא חושב שאנחנו טיפשים, קודם הוא לוקח לנו את האדמות, ואחר כך הוא מתכוון להמשיך הלאה. עבאס מבחינתו מדבר כעת רק על הנגב, אבל צריך להדגיש שזה רק "כרגע", הוא מתכנן קודם כל לקחת לנו את כל האדמות".

במהלך הראיון אמסלם גם תוקף בחריפות את מפלגות השמאל: "מדובר בחברה ללא שורשים. השמאל רוצה לחסל כל סממן יהודי במרחב הציבורי במדינת ישראל. הם רוצים להפריד דת ומדינה, שנהיה כמו מדינה אירופאית. לתפישתי, אם אנחנו לא שומרים על הזהות היהודית במדינה – הערבים צודקים, וכל אחד יכול לחזור למדינה ממנה הוא הגיע. נסראללה כבר אמר: עם שלא מכבד את מורשתו, אין לו קיום בעולם, והוא צודק".

ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב