השר פרץ בביקור בשמורת ציפורי: ביקורי חובה באתרי מורשת לבתי הספר היסודיים

השר פרץ בביקור בגן הלאומי ׳ציפורי׳: ״כדי לחבר את דור העתיד למורשת ולהיסטוריה של העם שלנו צריך לצעוד ברגליים. כל ילד וילדה עד כיתה ו׳ חייבים לבקר לפחות בחמישה אתרי מורשת״

השר פרץ בביקור בשמורת ציפורי: ביקורי חובה באתרי מורשת לבתי הספר היסודיים בימה - המעודכנים מעדכנים

שר ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ סייר היום באתר המורשת ׳ציפורי׳ בגליל התחתון. הסיור נעשה כחלק מסקירה של השר באתרי משרדו, יחד עם מנכ״ל המשרד מרדכי בניטה, מנהלת הגן הלאומי ציפורי והדרג המקצועי.

במהלך הסיור אמר השר, ״ישראל מלאה באתרי מורשת, איפה שתדרוך תמצא אתר בו התהלכו אבותינו. חייבים לחבר את הדור הצעיר לאתרים האלו, ללמוד על המורשת ולהתחבר להיסטוריה ושרשרת הדורות של עמנו. ועושים את זה ברגליים כמו שעשינו היום."

עוד מוסיף השר פרץ: "השאיפה שלי שכל ילד וילדה עד כיתה ו׳ יבקר בחמישה אתרי מורשת, לפחות. נבנה תכנית מסודרת לנושא כדי לחבר את הדור הבא.״

על רקע התפשטות נוספת בחלקים שונים ברחבי הארץ של נגיף הקורונה אמר השר, ״לא נותר הרבה זמן לשנת הלימודים, אתרי מורשת הם מרחבים פתוחים אשר אפשר לשמור בהן על הכללים בצורה טובה, זו הזדמנות פז לצאת ולטייל ועל הדרך גם להרוויח חיבור להיסטוריה שלנו״.

מנכ״ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין אמר: ״אני חושב שנכון להשקיע בהכשרת דור משמרים חדש, אנחנו רואים את הציבור מגיע לאתרי המורשת, הגנים הלאומיים ושמורות הטבע ורואים חשיבות רבה לשמור על אתרים אלה ולהנגיש אותם למבקרים. אנו מצפים לשיתוף פעולה מלא עם השר ומשרד ירושלים ומורשת לקידום הנושאים״.

אושר בקריאה ראשונה: החלפת המונח "נכה" במונח "אדם עם מוגבלות"
מרתיח: המשפחה עברה לינץ' - האבא נחקר!
מתוך מאות תקני רופאים שהובטחו - פחות ממחצית אוישו
מקל רפואי נשבר בגרונו של תינוק בן 9 חודשים
אושר: בעקבות פעילותו של ח"כ יעקב טסלר
שגעון: בפחות מחודש וחצי התבקשו מעל למיליון אזרחים להיכנס לבידוד
"הטבע שייך לכולם"? החלטה כה קריטית עבור רבבות אזרחי ישראל נשארת במחשכים!
בטקס רב רושם נחנך מקוה טהרה נוסף בעיר יבנה
82 עובדים מהמעבדות הרפואיות הגישו תביעה לביהמ"ש נגד השרים אדלשטיין וגנץ
פ"ת - הקמת רשת הגנים: רה"ע התרגש ובירך "על קביעת מזוזה"