טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"

לאחר שבועות של המתנה, הנשיא לשעבר יצא בהודעה רשמית בנאום מאחוזתו שבפלורידה • בנאומו הצהיר: "זה לא יהיה הקמפיין שלי, אלא הקמפיין שלנו"

טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל" הנשיא לשעבר דונלד טראמפ

לאחר חודשים של רמיזות וציפייה בקרב תומכיו, כמו גם מפלה רפובליקנית בבחירות האמצע בשבוע שעבר: נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ הודיע לפנות בוקר (רביעי) בנאום מיוחד מאחוזתו שבפלורידה כי ינסה פעם נוספת לרוץ לכהונה נוספת בבית הלבן. כך דווח ב'ישראל היום'.

"תמיד ידענו שזה עוד לא הסוף", אמר טראמפ בנאומו, "זאת היתה רק ההתחלה של מאבקנו להצלת החלום האמריקני. כדי להשבי את אמריקה לזוהרה, אני מכריז הערב על התמודדותי לנשיאות ארה"ב".

מוקדם יותר, טראמפ 'חימם' את המחנה שלו עם הודעה דרמטית באמצעות הרשת החברתית שלו Truth Social וכתב: "בתקווה שמחר (רביעי שעון ארה"ב) יהפוך לאחד הימים החשובים ביותר בהיסטוריה של המדינה שלנו".

איבוד הרוב הרפובליקני בסנאט ב-8 בנובמבר ועלייתו המטאורית של מושל פלורידה רון דסנטיס הנחשב ליריב שלו בתוך המפלגה עוררו סימני שאלה לגבי כוונותיו העתידיות של טראמפ, כולל האפשרות כי יכריז על ריצה לנשיאות כמועמד עצמאי.

כמו כן, מתרחבת הביקורת נגדו בתוך המחנה הרפובליקני אף על פי שניסיון העבר מלמד כי הדבר לא ימנע ממנו לזוז הצידה אלא להפך, רק יגביר את האמביציה שלו ולזכות בהנהגת המפלגה.

מאז ההפסד למועמד הדומקרטי ג'ו ביידן בבחירות של 2020, אותם כינה כ-"מזויפות", טראמפ פקד מדינה אחר מדינה באירועים וכנסים שבהם נמנע מלהצהיר מפורשות על ריצה מחודשת לבית הלבן, עם זאת נראה כי הדבר הגיע לסיומי לפנות בוקר ויאלץ להתמודד מול מפלגה דמוקרטית מחוזקת למרות שלא ידוע האם הנשיא ביידן עדיין יעמוד בראשה.

מעל ראשו של הנשיא לשעבר מרחפים סעיפים של בגידה והפרדה של סיווג בטחוני לאחר שבאוגוסט שעבר הבולשת הפדרלית פשטה על אחוזתו ולקחו משם קופסאות של חומרים הכוללים לכאורה קלסרים מסווגים מתקופת כהונתו.

"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל
"תמונות מחרידות": התיירים הישראלים המומים מהפיצוץ באיסטנבול
פיגוע במרכז טורקיה: לפחות ששה הרוגים ו-53 פצועים
הישג לביידן: הסנאט יישאר בשליטת הדמוקרטים לשנתיים הקרובות