ח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת נבחר כיו"ר וועדת הפנים

"המחבלים שאנחנו מנסים לשים בכלא - יושבים בתוך הממשלה": האשימה ח''כ סטרוק מהציונות הדתית על המינוי מרע"מ ליו"ר ועדת הפנים

ח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת נבחר כיו"ר וועדת הפנים יו''ר ועדת הכנסת, ח''כ ניר אורבך

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך החליטה להמליץ לוועדת הפנים והגנת הסביבה לבחור בח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת כיו"ר הוועדה, במקום ח"כ סעיד אלחרומי שהלך לעולמו בחודש שעבר.

חברי הכנסת שמחה רוטמן, שלמה קרעי ואורית סטרוק התנגדו להצעה בטענה כי ח"כ ווליד טאהא הינו נציג של מפלגה תומכת טרור.

ח"כ ווליד טאהא (הרשימה המשותפת) אמר ש"לחברי כנסת יש בעיה עקרונית של חלוקת ההשפעה והמשאבים עם הציבור הערבי. אלו אנשים חשוכים שחיים בעבר. אנחנו אזרחים שחיים על אדמתנו שנבחרנו ע"י ציבור ששלח אותנו לכנסת. אני לא שמח על קבלת התפקיד עקב אובדן חבר יקר. אני ינהל את הוועדה בצורה ממלכתית. כל הנושאים יטופלו באופן מקצועי ללא משוא פנים. אני לא שייך לאנשים גזעניים אני בז להם ולא מתייחס לדבריהם".

ההצעה אושרה בתמיכת שישה חברי כנסת מול התנגדותם של ארבעה חברי כנסת. כ"כ, הוועדה החליטה כי הדיון ביום שני י"ב בחשוון תשפ", יחל בשעה 17:00 במקום בשעה 16:00, מאחר וביום זה הכנסת תציין את הירצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין.

בנוסף, הוועדה החליטה כי הצעת חוק מסגרות תקציב המדינה לשנים 2021-2022 המדינה, והצעות חוק תקציב המדינה לשנים 2021-2022 המדינה, הועברו לדיון בוועדת הכספים לצורך הכנתם לקריאה שניה ושלישית.

יו"ר הוועדה ח"כ ניר אורבך הודיע כי ההצבעות על פיצול הצעת חוק התוכנית הכלכלית, והצעת חוק ההתייעלות הכלכלית לדיון בוועדות השונות, ייערכו ביום ראשון ו' בתשרי תשפ"ב- 12.9.21 בשעה 09:00 בבוקר.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד, בדיון בוועדת הכנסת על מינוי חבר רע"ם לתפקיד יו"ר ועדת הפנים אמר: "כמה סמלי שדווקא היום בצום גדליה, היום שבו נפוצה שארית הפליטה מאדמת ארץ ישראל, ועדת הכנסת מפקירה מחדש את אדמות הנגב והגליל. לאחר שמקימי הארץ הזו גאלו את אדמותיה בדם, יזע ודמעות, היום קואליציית בנט - עבאס אישרה מינוי יו"ר לוועדת הפנים, שמפקחת על התכנון והבניה, מהתנועה האסלאמית".

ח''כ סטרוק מהצינות הדתית על המינוי מרע"מ ליו"ר ועדת הפנים: "המחבלים שאנחנו מנסים לשים בכלא - יושבים בתוך הממשלה".

ח
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"