הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל

היום, י"ד באייר תשפ"ב (15.05.22) נערך בחלקה המשטרתית בהר הרצל טקס הלוויתו של הלוחם רנ"ג נעם רז ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בעת לחימה עם מחבלים חמושים בבורקי...

הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל בניו של נעם ז''ל

היום, י"ד באייר תשפ"ב (15.05.22) נערך בחלקה המשטרתית בהר הרצל טקס הלוויתו של הלוחם רנ"ג נעם רז ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בעת לחימה עם מחבלים חמושים בבורקין.

טקס ההלוויה נערך במעמד השר לבט"פ, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, ר' אמ"ש, ניצב בועז גולדברג, מפקד הפיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, ס' מ' מג"ב, תנ"צ בריק יצחק, מפקד הימ"מ, תנ"צ ח', סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ומשמר הגבול, משפחתו וחבריו של נעם ז"ל, מפקדי ולוחמי היחידה ומכובדים נוספים.

נעם ז"ל, בן 47 התגורר יחד עם רעייתו אפרת ובניו בארי, איתם, בניה, שגב, נווה והללי ביישוב קידה. התגייס לימ"מ בשנת 1999 ומאז משרת כ-23 שנים כלוחם בשלל תפקידים בינהם פארמדיק, צלף ופורץ. לוחם נועז בעל אומץ לב שהשתתף במאות פעילויות והציל את חיי חבריו ליחידה ושמר על ביטחון אזרחי ישראל.

משפחתו וקרוביו מספרים על אהבת הארץ המיוחדת שלו, החיבור לאדמה, אהבת התורה, ניצל כל רגע בחייו, צניעותו, הדוגמא האישית שנתנה השראה וכוח למשפחתו וחבריו.

בדרכו האחרונה ליוו את נעם ז"ל מאות אנשים בצאת המשפחה מהבית לבית העלמין ובחזרתם חיכו לבני המשפחה מאות אנשים עם שלטים לזכרו של הגיבור שנפרסו בשיירה באורך של כ-8 ק"מ מצומת שילה ועד ליישוב קידה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי: "משפחת רז היקרה, הרעיה, אפרת, והילדים, בארי משה, איתם יעקב, בניה שלמה, שגב נחום, נוה יהודה, והבת הקטנה הללי שפרה. דעו לכם שאבא אהב אתכם מאוד. חבריו מספרים שהיה מדבר עליכם המון. דעו לכם שאבא שלכם גם אהב מאוד את שירותו בימ"מ. הוא היה גיבור בחייו ונותר גיבור במותו, ויום יבוא ונספר לכם על כל פעולותיו".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "נעם, גיבור ישראל אתה קיימת תוך הקרבה וחירוף נפש את מעשה שלושת האבות כולם – הקמת ישוב חדש בארץ, בנית בית ומשפחה לתפארת, הגנת על ארץ ישראל ונלחמת עליה עד שדמך נספג באדמתה. משפחת רז היקרה, אביכם היה אדם ענק בגבורה, במידות ובערכים שהקריב את חייו למען ארץ הקודש".

מפקד הימ"מ, תנ"צ ח': "נעם, רק לפני חודשיים, במהלך הקרב בו נפגע מפקד הפלגה סנ"צ ש' היית אתה זה שטיפל בו עד להעברתו לבית החולים. נעם, גיבור ישראל, מלח הארץ, לא משת מהדרך בה חונכת. שירת חייך נדמה בבוקר יום שישי בקרב מול מחבלים בני עוולה בג'נין.

אפרת, אישתו של נעם ז"ל: "תודה שזכינו בך ותודה שבחרת בי להיות אשתך. בחייך, נתת את כולך לעם ישראל אז הוא בא היום להגיד תודה. תודה שלימדת אותנו צניעות והסתפקת במועט, תודה על החיים האהבה והשמחה שהכנסת בבית. אצלך, כל הערכים באו לידי ביטוי במעשים, החיבור לאדמה, לבנות ולהצטרף ליישוב חדש. הלב נקרע מגעגועים ואהבה."

עמר בר לב, ההספד לא התחיל איתוקברו של נעם ז''ל

בניו של נעם זעמו על השר לביטחון פנים, בר לב ולא הספידו עד אשר עזב האחרון את ההלוויה, לאחר שעזעב אמרו: "הגיע מצב שהמחבלים שירו על אבא שלי מגיעים לאותו בית חולים שאבא שלי הגיע? איך זה קורה? נגמרו לי המילים הגיע הזמן למעשים".

עוד אמרו: "אבא, מי שכתב את המשפט 'אמור מעט ועשה הרבה' בטוח הכיר אותך. היה לך חלום להכניס ספר תורה ואנחנו נגשים אותו לעילוי נשמתך. תמיד היית שמח בחלקך ואף פעם לא שמענו אותך מתלונן. אתה צנוע, גיבור, על אדמת הקודש אתה האדם הכי טוב בעולם. אנחנו מאמינים שיש לך נחת רוח גדול במרומים."

עוד אמר: "אימו אחיו ואחותו של נעם ז"ל: נעם, בן יקר ואהוב שלי, היה לי לתמך בכל המצוקות כשהחיוך אינו מש מפניך. השקעת בבית ובמשפחתך, אהבת את הארץ ונטעת בה מטע זיתים. היה שלום ילד אהוב שמור עלינו ממרום כמו ששמרת על הארץ."

"נעם אחי, עכשיו כולם מכירים אותך ומספרים איך היית כחבר וכלוחם.דאגת תמיד לכולם, כולם מדברים על המיוחדות שבך, היית אח מסוג אחר. תודה שהיית בשבילנו אוזן קשת ואישיות לדוגמא אתה אח מושלם ובן מדהים שדאג תמיד לכיבוד הורים. תמונות שלנו יחד וזכרונות ילדות מרצדות מול עיניי. אני עוד לא יכול לכתוב עליך בלשון עבר, אתה עמוד התווך של הבית, תומך, מחבק, אבא ובעל מסור, בן אוהב אחד שדואג, דוד וחבר נאמן. לנצח אחי, אזכור אותך."

בניו של נעם ז''ל
פרה נגחה באדם ללא רחמים
לראשונה: משקפי הקלפיות יצביעו במעטפות הכפולות
יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה