התחזה לשליח: נתפס מרגל חמאס ביפו

הותר לפרסום: המשטרה והשב"כ עצרו לחקירה תושב יפו בחשד לעבירות ביטחוניות של ריגול אחר מתקנים צבאיים רגישים בשליחות ארגון הטרור חמאס, תוך התחזות

התחזה לשליח: נתפס מרגל חמאס ביפו אילוסטרציה

ניתן לפרסם כעת, בתום חקירה ביטחונית ועם הסרת צו אסור הפרסום, כי צוות חקירה מיוחד של השב"כ והיחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרת ישראל, ניהלו במהלך השבועות האחרונים חקירה מואצת, בחשד למעורבות תושב יפו בשנות ה – 30 לחייו בעבירות ריגול, לאחר שעפ"י החשד גויס על ידי תשתית ריגול של ארגון החמאס ברצועת עזה, בעת ביקורו במקום.

כאמור, בפעילות חקירתית ומודיעינית משותפת, עצרו חוקרי ימ"ר מרכז והשב"כ בתאריך 29.11.21 את החשוד - חסין ביארי בן 30 מיפו לחקירה, בחשד כי גוייס והופעל ע"י ארגון הטרור חמאס בעזה לאיסוף מידע מודיעיני, לרבות תיעוד מיקום של מתקנים צבאיים ופעילויות סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ, תוך שהוא רוכב על אופניים חשמליים ונחזה להיות עובד של חברת שליחויות מזון.

עוד עלה בחקירה, כי תשתית הריגול ניצלה עפ"י החשד את יכולתו של החשוד לנוע באופן חופשי בין ישראל לבין רצועת עזה, תוך מימוש בפועל של משימות איסוף סביב בסיסים צבאיים, חיילי צה"ל ומערכות כיפת ברזל ברחבי הארץ ואף התבקש החשוד להסית את האוכלוסייה הערבית בישראל כנגד המדינה, להשיג אמצעי לחימה ולבצע פיגוע בשטח ישראל.

היום בתום החקירה ובהתאם לממצאיה, הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום כנגד חסין ביארי, לצד בקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים, בגין מעורבות בעבירות ביטחוניות חמורות.

שב"כ ומשטרה ימשיכו לפעול בנחישות לסיכול טרור למען בטחון המדינה ותושביה, תוך חשיפה ומניעת עבירות טרור ומיצוי מלוא חומרת הדין עם כל אלה הלוקחים חלק בפעילות חבלנית עוינת.

אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד