האברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצ"ל

רשת הכוללים יצאה בפרויקט חדש במסגרתו זוכים האברכים הגאונים מדי רבעון למענקים בסדר גודל של עד 6,000 דולרים לאברך, כשכל מבחן נערך על כ-800 דפים מהש"ס – גמ...

האברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצ"ל

רשת הכוללים יצאה בפרויקט חדש במסגרתו זוכים האברכים הגאונים מדי רבעון למענקים בסדר גודל של עד 6,000 דולרים לאברך, כשכל מבחן נערך על כ-800 דפים מהש"ס – גמרא עם רש"י ותוספות

הפתעה יוצאת דופן ברשת הכוללים ש"ס אידן, שהשבוע קיבלה לשורותיה את האברך ה-100, המצטרף ל-99 האברכים הגאונים שכבר לומדים בששת הסניפים של הרשת.

לאחר שנבחן ונמצא מתאים להצטרף כאברך מן המניין ברשת, שאלו הבוחנים את האברך לשם אביו ושם חמיו, ולהפתעתם הגדולה התברר שהוא חתנו של רבי יצחק שאול קנייבסקי, בנו חביבו של מרן הרב קנייבסקי זצ"ל.

נשיא ומייסד רשת הכוללים, רבי אברהם הלוי אייזען התרגש במיוחד לשמוע על זהותו של האברך ה-100 שהצטרף לרשת, ואמר כי אכן זכינו לראות שמתקיימים דברי חז"ל בגמרא "תורה מחזרת על אכסניא שלה".

זאת, משום שמרן זצ"ל היה זה שעודד מאוד את התפתותה של הרשת, ובירך את אב"ד פוזנא שיזכה להקים עשרה כוללים נוספים של ש"ס אידן, כשבאותה העת היה קיים רק הכולל הראשון של הרשת, בבית שמש.

כיום מונה הרשת כבר שישה סניפים, ועוד היד נטויה בעז"ה.

בהנהלת רשת 'ש"ס אידן' מציינים כי ההפתעה המיוחדת לנוכח זהותו של האברך ה-100, התקבלה כמעין איתות מיוחד של סייעתא דשמיא, לאחר העול הכבד שנטל נשיא הרשת על עצמו בחודש האחרון, כשהחליט לצאת עם תוכנית להרחבת המלגות המוענקות לאברכים הגאונים עמלי התורה באופן חסר תקדים. זאת, לנוכח גל התייקרות מחירי המזון והוצאות המחיה בארץ הקודש. אב"ד פוזנא נטל על עצמו להוסיף על המלגה החודשית בבונוסים נדיבים במיוחד, כשבמסגרת התוכנית החדשה נבחנים גאוני הרשת על רבע ש"ס (כ-800 דפי גמרא) מדי רבעון באופן פרטני וממוקד יותר מהמבחן השנתי הכולל את הש"ס כולו, וזוכים בבונוסים חסרי תקדים בהיקף של עד 6,000 דולרים לאברך, כתוספת על המלגה החודשית הקבועה, שגם היא גבוהה מאוד ביחס למקובל בכוללים.

הפרויקט מכונה 'מפעל באר יעקב', על שמו ולזכרו הטהור של רבי יעקב בן רבי שלום הלוי אייזען, אביו של אב"ד פוזנא.

עד כה קיימה רשת הכוללים מבחנים שבועיים וחודשיים, כשמדי שבוע נבחנו האברכים על כ-50 דפי גמרא, ובסיכומו של חודש נערך מבחן על כ-250 דפים. אחת לשנה נערך מבחן כולל על הש"ס כולו, תחילה בכתב ולאחר מכן מבחן פומבי בעל פה בהשתתפות רבנים.

היכולות הגבוהות במיוחד שמפגינים גאוני הרשת, הן פרי עמל ויגיעה בהתאם למתודות לימוד ושיטות זיכרון שפותחו, על פי יוזמתו וחזונו של נשיא הרשת, שמבקש להרחיב עוד ועוד את שורות הכוללים ולהעמיד גדודים אדירים של אברכים השולטים בש"ס כולו. תוכנית הלימוד מציתה את הדמיון ועוררה סערה של ממש בקרב ראשי הכוללים וראשי הישיבות, בעולם התורה כולו.

התוכנית כוללת גם הרחבה משמעותית של המלגות המחולקות לאברכים, כשעל המבחן התקופתי הנערך מדי שלושה חודשים, יקבלו האברכים תוספות משמעותיות כ'בונוס', בהתאם להספק ולגובה הציון, כשכל אברך יכול להגיע לתוספת של עד 5,000 דולרים בשנה, על המבחנים הרבעוניים בלבד, נוסף למלגות המכובדות הניתנות לאברכים על עצם הלימוד וההשתתפות במבחני 'ש"ס אידן'.

בעולם התורה מציינים בהערכה רבה את העובדה שמאז הקמתה של רשת הכוללים על ידי אב"ד פוזנא הרב הלוי אייזען, לא אירע אפילו פעם אחת שהמלגה החודשית לא ניתנה לאברכים בעתה ובזמנה.

האברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצהאברך ה-100 בכולל 'ש''ס אידן' - נכד הרב קנייבסקי זצ
שומרים על שלום בית גם בימים לחוצים! • צפו
הדף היומי מסכת כתובות דף צב
אמת מה נהדר במוסקבה - גלריה + קליפ ‎‎
הרב מיכאל לסרי - מסר חזק!
אתה נקי - עכשיו תתקדם! • צפו
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
מה זה "לחזור בתשובה"? המדריך הקצר! • צפו
הדף היומי מסכת כתובות דף צא
עצות מעשיות ליום הכיפורים | הגאון הרב יחזקאל צמח שליט"א
שיעור חובה לפני יום הכיפורים | הגר"י צמח שליט"א