ניצולת שואה נזעקת למול סלקציה ביום השואה

עמותת "חיסונים - בחירה מושכלת" מגנה מכל וכל את השימוש באמצעי הפסול והבזוי "התו הירוק" בכלל, ובטקסי יום השואה בפרט ובמיוחד. התו הירוק מגלם ומנציח נרטיב ש...

ניצולת שואה נזעקת למול סלקציה ביום השואה אילוסטרציה, קרון בו הובילו יהודים למחנות השמדהפרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש בעת הכרזתו על 'הדרכון הירוק'

לטענתה: "יהודים ברחבי העולם צופים בתדהמה, בשעה שקווי המדיניות בישראל לגבי הפרדה קיצונית (התו הירוק) מחללים את זכרם של קורבנות השואה. הפוליטיקאים בישראל חותרים תחת תכלית קיומה של מדינת ישראל. זוהי שעת שפל קשה למדינת ישראל, מדינה שקמה על חורבות השואה ומתוך הרעיון של "לעולם לא עוד".


לסיום אמרה: "עדיין לא מאוחר לבטל את הצעד הזה שמעורר תדהמה בישראל ובעולם כולו, ואנו מצפים מהממשלה ומשריה השונים (שר התרבות, שר החינוך, שר התרבות), להתעשת ולבטל את הצעד הפסול הזה, שאין ספק כי ייזכר לדיראון עולם בתולדותיה של מדינת ישראל".

עמותת "חיסונים - בחירה מושכלת" מגנה מכל וכל את השימוש באמצעי הפסול והבזוי "התו הירוק" בכלל, ובטקסי יום השואה בפרט ובמיוחד.


לטענתה, התו הירוק מגלם ומנציח נרטיב של סלקציה, של אנשים מסוג א' ומסוג ב'. הדרת אנשים מאירועי יום השואה (לרבות ניצולי שואה ואנשים מדור שני ודור שלישי לשואה), בטענה שהם "מפיצי מחלות", היא אירוניה שאין כדוגמתה.


ניצולת השואה ורה שרב, מייסדת ארגון 'הברית להגנה על חקר האדם' ופעילה חברתית בתחום הביו-אתיקה וזכויות האדם, עימה העמותה מצויה בקשר, הגיבה כך על הדברים: "כילדה שניצלה מהשואה, הזיכרון הראשון שלי מהשואה היה הסילוק וההפרדה הכפויה של יהודים משאר החברה".


עוד ציינה: "הנאצים השמיצו את היהודים והתייחסו אליהם בתור כינים, בתור מפיצים של מחלות מידבקות. אירוני שהפוליטיקאים והפקידים לבריאות הציבור בישראל פועלים על פי התוכנית הנאצית: הפרדה ותיוג של יהודים בריאים בתור "מפיצי מחלות".

ראיתם אותו? נעדר חרדי בסיכון
נעצר חשוד בתקיפת הבחור החרדי ברכבת הקלה
רמת גן: בור נפער באמצע רצפת הבית בעומק של כ- 3 מטרים
שריפה בדירה במודיעין עילית כתוצאה מטעינת סוללה של אופניים חשמליים
התחזית להיום: עדיין שרבי בהרים אך הטמפרטורות ירדו משמעותית
מרן שר התורה שלח את סט ספריו לאור הרשב"י
האדמו"ר מלעלוב ירושלים במערת המכפלה • תיעוד
הישג לגוש השינוי: ישלטו בהרכב הוועדה המסדרת
רמלה: קשישה נפגעה ממכת חום ברמלה, מצבה קשה
שריפה רחבת ממדים באמפי פארק באלעד. ב"ה לעת עתה לא דווחו נפגעים