ח"כ הרב משה אבוטבול לשר הבריאות: חילול שבת!

ראש השדולה למען השבת ח"כ הרב משה אבוטבול במכתב לשר הבריאות אדלשטיין: "אין כל הצדקה לפרסם את נתוני מאומתי הקורונה בעצם יום השבת"

ח"כ הרב משה אבוטבול לשר הבריאות: חילול שבת! חבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

חה"כ הרב משה אבוטבול במכתב בהול לשר הבריאות אדלשטיין "אין כל הצדקה לפרסם את נתוני מאומתי הקורונה בעצם יום השבת"


בפנייתו הדגיש ח"כ הרב אבוטבול: "למיטב ידיעתי, גורמי הרפואה שנתוני התחלואה רלוונטיים עבורם לצורך קבלת ההחלטות, מקבלים את הנתונים החיוניים להם בצינורות המקובלים ואינם נזקקים להמתין לפרסום האמור. לפיכך האם היה נגרם נזק כלשהו, אם היה המשרד ממתין לצאת ראש-השנה ונמנע מחילול השבת והמועד?", כך פנה חה"כ הרב משה אבוטבול יו"ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת בפנייה אל שר הבריאות חה"כ יולי אדלשטיין.


היה זה בראש השנה כאשר בשעה 16:48 אחה"צ פרסם משרד הבריאות את הנתונים העדכניים של רשימת מאומתי הקורונה. חה"כ הרב אבוטבול שהדבר נודע לו לאחר צאת השבת פנה במכתב אל שר הבריאות, ועורר אותו על הפרסום המיותר שיש בו חילול שבת ואין בו כל תועלת בריאותית.

"מה ייעשה למניעת הישנות פרסומים מעין אלה, שנועדו בעיקר לספק יצר סקרנות עיתונאי, הן באופן יזום והן באמצעות הדלפת נתונים רשמיים ע"י גורמים במשרד (כפי שאירע לפני שבועות אחדים) השבת והמועד", שאל חה"כ אבוטבול.

במענה לדברים השיבו אמש (חמישי) בלשכת שר הבריאות לפניית חה"כ אבוטבול, וכתבו "ראשית כל משרד הבריאות מכבד באופן עקבי את כל האמונות והדעות ובוודאי את קדושת השבת".

לגבי הפרסום על מספר מאומתי הקורונה בעצם יום השבת, כותבים בלשכת שר הבריאות: "כפי שציינת, אין הדבר אומר שקיימת חובה בריאותית לשלוח לציבור את הנתונים בעצם יום השבת. נוכח זאת, הנוהג במשרד הבריאות הוא לשלוח עדכון נתונים לציבור מעט לפני כניסת השבת וזמן קצר לאחר יציאת השבת, כך גם הציבור נשאר מעודכן וגם לא נעשית פגיעה ברגשות הציבור".

"לגופה של פנייתך, יתכן כי בראש השנה אירעה תקלה ונשלח עדכון תוך כדי החג (והשבת) ומובן שמדובר בתקלה בלבד", אומרים בלשכת שר הבריאות.

חה"כ הרב משה אבוטבול העומד בראש השדולה לשמירת השבת בירך על דבריו של שר הבריאות, ואמר כי אכן גם הוא מקווה שמדובר בתקלה חד פעמית בלבד, אך חשוב לחדד את הנהלים שכן דווקא בתקופה קשה שכזו שמדי יום עם ישראל קובר עשרות שנפגעו מהקורונה, יש להגביר את הזכויות על עם ישראל, ואין זכות גדולה יותר מאשר חיזוק שמירת השבת עליה נאמר "שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא".

עדכון הקורנה: 688 מאומתים חדשים מתוך 34,494 בדיקות
תסמינים מוזרים? מרפאה לילדים שהחלימו מהקורונה
נתניהו לבלוגר מוחמד סעוד: ‏הצטערתי לשמוע שאביך ואתה חליתם בקורונה
פרויקטור הקורונה החדש: "יש לי מחשבות מה עליי לעשות בתפקידי"
פרסום ראשון: דובר משרד הבריאות אייל בסון מתפטר
"הקורונה בורחת": נסגרו שתי מחלקות בהדסה
הח"כ מש"ס לאדלשטיין: "פעל במיידי להתיר פתיחת בתי כנסת לתפילה של עד 10 אנשים בחלל סגור
הוחלט: נחמן אש הפרויקטור החדש לקורונה
מאמר 'סיכום': לחזק את המערכת החיסונית / חלק י'
רק 2.1% בדיקות חיוביות: 780 מאומתים ביממה האחרונה