סגר על בני ברק? גמזו ידרוש סגר בישובים אדומים

סגר על בני ברק וביתר עילית? משרד הבריאות ידרוש ביום חמישי מקבינט הקורונה לאשר סגר מלא באיזורים אדומים • ראש העיר בני ברק זעם: "אנחנו לא ניהיה עיר אדומה"

סגר על בני ברק? גמזו ידרוש סגר בישובים אדומים רורובנישטיין עם חרדים בבני ברק

משרד הבריאות ידרוש מקבינט הקורונה שיתכנס ביום חמישי לאשר סגר מלא באזורים האדומים – כך דווח ב'כאן חדשות'. בכירים במשרד הבריאות דיווחו כי כי שר הבריאות יולי אדלשטיין צפוי לתמוך בהחמרת ההגבלות באזורים אלה.

על פי חשיפתו של קטי דור: במטה של ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו ובמשרד הבריאות מגבשים מתווה הגבלות למקרה שלא תתקבל החלטה על סגר מלא בערים. אך אם השרים לא יאשרו סגר מלא, גמזו ומשרד הבריאות ידרשו עוצר לילי משעות הערב עד 05:00 וסגירה של עסקים ומסחר מלבד עסקים חיוניים באיזורים האדומים.

כיוון שרואים שבתוך החלטת משרד הבריאות הגדירו לפחות ארבע ערים חרדיות כאדומות, והרבה מהאדומות הם ערים ערביות. החרדים מרגישים כי תוכנית גמזו להטיל סגר על 'הערים האדומות' היא תרגיל ושיטה מכוונת כנגד החרדים והערבים.

השרים החרדים בקבינט, אריה דרעי ויעקב ליצמן, צפויים להתנגד לסגר כולל, וצפוי שיחריפו את מאבקם בפרויקטור הקורונה רוני גמזו, שלטענת רבים ממשיך בעוצמה בהסתה כנגד הציבור החרדי

ב'חדשות 12 דווח כי בני ברק עתידה להפוך לעיר אדומה – עד כה בני ברק הוגדרה כעיר כתומה בלבד ומוסדות החינוך בה נפתחו כרגיל הבוקר.

ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין, תקף והגיב ל 'חדשות 12' על ההחלטה השערויתית של משרד הבריאות להפוך את בני ברק לעיר אדומה ואמר: "בני ברק מנהלת מאבק יומיומי עיקש ונחוש בנגיף הקורונה, שהביא לירידה של יותר מ-50 אחוז במספר החולים הפעילים בעיר בחודש האחרון. העירייה פועלת להגברת מספר הנבדקים בעיר, שעומד על מאות ביום, ובהתאם מיקום העיר הוא על הגבול בין כתום לאדום".

רובינשטיין הוסיף: "העירייה תמשיך לפעול בכל האמצעים כדי להקטין את שיעור התחלואה כפי שעשתה עד היום. תימשך הוצאת החולים מהעיר למלוניות, לצד העמקת תוכנית "אנשי חיל" שיזם משרד הביטחון לאכיפת בידוד מוחלט על משפחות חייבי בידוד, תכנית שהוטמעה ופועלת בהצלחה רבה".

ל'כאן חדשות' מסר רובינשטיין: "אנחנו לא נהיה עיר אדומה".ראש העיר דורש להגדיל את כמות הבדיקות ולאפשר גם לתושבים א-סימפטומטיים להיבדק.לטענתו, אם יגדל מספר הבדיקות – גם שיעור הנדבקים שיתגלו יהיה נמוך יותר והעיר לא תוגדר אדומה. "נרפא את העיר, אנחנו בשיפור. תנו לנו בדיקות".

עם זאת, על אף כוונת משרד הבריאות להפוך את בני ברק לאדומה, הלימודים בבני ברק התחילו כרגיל. זאת משום, שעת החליט קבינט הקורונה כי מוסדות החינוך לא יתחילו ביישובים אדומים, העיר בני ברק לא נחשבה כעיר אדומה.

עם הגדרת בני ברק כאדומה תתוסף בני ברק לשאר הערים שהוגדרו אדומות: דאלית אל-כרמל, טירה, עין מאהל, עמנואל, כפר קאסם, עספיא, שער הנגב, כפר כנא, רכסים, זמר, אל בטוף, לקיה, בית ג'ן, אעבלין, מעלה מירון, כפר ברא, ג'לג'וליה, נחל שורק, כעביה טבאש חג'אג'רה, ג'דיידה מכר, אום אל פחם, ג'ת, טבריה וביתר עילית.

לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת
אושר: הפקחים יתנו יותר דוח''ות לכלי רכב דו-גלגליים
תופעת הצ'יינג'ים הלא-חוקיים: "מנצלים את המשבר הכלכלי"