מבתי כנסת עד בתי עסק: משרד הבריאות יגבש נוהל אחיד להגבלת התקהלויות

משרד הבריאות הודיע היום ערב שבת קודש כי בתחילת השבוע הבא, גורמי המקצוע במשרד בראשות מנכ״ל המשרד פרופ׳ חזי לוי, יחד עם הפרוייקטור פרופ' רוני גמזו, יגבשו נוהל אחיד להגבלת התקהלות, הכולל בתי עסקים, תרבות ובתי כנסת

מבתי כנסת עד בתי עסק: משרד הבריאות יגבש נוהל אחיד להגבלת התקהלויות הממונה על הקורונה פרופסור רוני גמזו

בתחילת השבוע גורמי המקצוע במשרד בראשות מנכ״ל המשרד פרופ׳ חזי לוי, יחד עם הפרוייקטור פרופ' רוני גמזו, יגבשו נוהל אחיד להגבלת התקהלות, הכולל בתי כנסת בתי עסקים, ועוד.

גיבוש הנוהל יהיה ב"שולחן עגול" בראשות פרופ' גמזו הכולל את הגורמים הרלוונטיים ממשרדי הממשלה השונים. השולחן העגול ימשיך להתכנס 3 פעמים בשבוע להסדרת נושא ההגבלות באופן אפקטיבי וקוהרנטי. ביום שני שר הבריאות יביא לקבינט הקורונה הצעה על צעדים נדרשים בנושא.

יו״ר וועדת הקורונה ח״כ יפעת שאשא ביטון בפנייה לראש הממשלה: "אני פונה לממשלת ישראל בדרישה לפעול בהקדם ולבטל לאלתר את המגבלות על מנת לסייע לבעלי העסקים המתקשים ממילא ולהקל עליהם. ישנם עסקים שההשבתה ממסחר, גם בסופ"ש הקרוב, עלולה להמית עליהם מכה אנושה. עלינו להתגייס ביחד ולהצילם".

שר התיירות אסף זמיר קרא לקבינט הקורונה לבטל את הגבלות הסגר החלקי בסופי השבוע: "מציע לחבריי בקבינט הקורונה לבטל את הגבלות ה'סגר' המתוכננות לסוף שבוע. עוד לא מאוחר לקבל את ההחלטה הנכונה".

מנגד, ‏שר המדע יזהר שי תמך בהמשך הסגר בסופי השבוע: "זו הזדמנות להפחית את ההדבקות", הסביר בריאיון לכאן ב'. "מיליון אנשים פוקדים את מרכזי הקניות. אנחנו רוצים למנוע ככל האפשר את הסכנה להמשך העלייה בתחלואה".בתוך כך, פנה לגמזו השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ, וביקש: "יש מקום לשקול פתיחת בתי כנסת לפי גודלם היחסי, כאשר המינימום הוא 10 מתפללים ומקסימום יהיו לפי 35% מתפוסת המקום".

כזכור לכם את שהבאנו את דברי גמזו אשר הציג השבוע לאזרחי ישראל את תוכניתו "מגן ישראל", ואמר: "אפשר לעשות את זה רק ביחד - אי אפשר אחרת. זה תהליך שכל אזרחי ישראל צריכים לעשות, להקטין הדבקות. זו מעין משיכת חבל שכולנו צריכים לעשות. הבשורה היא שהרבה מאוד יחזרו אל העבודה, אל הפריחה. הרבה אזרחים במצוקה של איבוד עבודה, עסקים נופלים, אבל אנחנו יכולים לנצח. זה דורש את כולניצנו במאמץ אחד, חוזה חדש. מצד הממשלה - שקיפות, מקצועיות, ענייניות, שיתוף. יש ירידה באמון הציבור. מצד האזרחים - אמון, התלכדות, התגייסות להורדת ההדבקה, ציות להנחיות. לא ניתן יותר הנחיות שאין בהן היגיון. לא אתן שיהיו הגבלות שיפגעו בכלכלה ואין בהן היגיון".

חיפושים נרחבים כעת אחרי שני ילדים שנעלמו עקבותיהם בדרום הארץ
הנשיא ריבלין בפנייה נרגשת להורים "אל תגידו לי זה לא יקרה״
תחזית מזג האויר -חם מהרגיל לעונה, בשבוע הבא ייתכן גשם מקומי
1,055 חולים חדשים מאתמול בחצות מספר הנפטרים עלה ל573
האם החל טרור חטיפות? ניסיון חטיפה היום ביו"ש
החל שוב טרור הבלונים מעזה לעבר העוטף
מכונית עלתה באש במנהרת תל חדיד בכביש 6 ליד בן שמן
בני ברק: מעמד חלוקת קונטרסי חידושי תורה של תלמידי התלמודי תורה בעיר
תחמושת ואמלחים רבים נמצאו בישוב יפיע בצפון
קץ בישיבות: שר האוצר מתנגד לתקציב המיועד לבני הישיבות