יום הולדת לאהוביה סנדק בכנס הרבנים: "דמיו של אהוביה עוד זועקים"

אביו של אהוביה סנדק דיבר בכנס אתחלתא במעמד רבני ארגון רבני תורת הארץ הטובה, ופנה ביום ההולדת ה-18 לבנו לרבנים וביקש מהם להמשיך לפעול למען הוצאת הצדק לאור

יום הולדת לאהוביה סנדק בכנס הרבנים: "דמיו של אהוביה עוד זועקים"

אברהם סנדק, אביו של הנער אהוביה סנדק ז"ל ממשיך לחפש צדק לבנו ולחקירת מותו הטראגי. בסוף השבוע, השתתף סנדק בכנס אתחלתא שנערך בירושלים בהשתתפות רבני תורת הארץ הטובה המייצגים את גדולי רבני הציונות הדתית, ונאם בפני המשתתפים הרבים שהגיעו לכינוס. בדבריו ציין סנדק שהיום זה תאריך הולדתו ה-18 של אוהביה ז"ל וכן ביקש מהרבנים להמשיך ולפעול למען חקירה אמיתית של מותו והוצאת הצדק לאור.

"זכינו שאירוע כינוס מקודש זה שאור שכינה שורה בו, מתקיים ב-י' סיון, יום הולדתו של אהוביה ולעילוי נשמתו" אמר סנדק בראשית דבריו בכנס. לדבריו, "יד ההשגחה זיכתה את אהוביה להגדיל חיים בדמו על ידי חיבור נפלא בין גדולי התורה לאנשי הקודש המסורים לישוב הארץ בגבעות. זכנו וגדולי הרבנים הגיעו לעשות שיעורים ומפגשים בגבעות ואף זכינו ל"מסע רבני תורת הארץ הטובה לגבעות".

בדבריו התייחס סנדק לחיבור בין רבני תורת הארץ הטובה לבין הנערים שמיישבים את הגבעות. "והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם"- הרבנים גילו באנשי הגבעות אנשים מסורים לארץ ישראל מתוך תורה זכה. אנשי הגבעות קיבלו עצה ודעת תורה. וכך הציבור הכללי הולך ושומע את כמיהת ליבם העמוקה של אנשי הגבעות להמשיך את הקומה הבאה בתחייתנו הלאומית תחיית הקודש: עם הקודש בכל מרחבי ארץ הקודש ספוג בתורת הקודש ובמרכז חייו בית המקדש".

בהמשך דבריו ביקש סנדק להודות לרבנים על הסיוע בהוצאת הצדק לבנו, וביקש מהם להמשיך ולהשמיע את הקול הזה בפני הציבור. "הרבנים מסייעים רבות בדרישת הצדק לאהוביה, בקריאה להקים ועדת חקירה חיצונית וליצור משפט אמת למען הוצאת הצדק לאור, צדק שהוא לא רק פרטי עבור בננו היקר אלא בסופו של תהליך גילוי קומת הצדק האלקי הטמון בעם ישראל. קול הרבנים בנושא הזה הוא קול חשוב ואנו צריכים שהוא ישמע ויהדהד בציבור כולו. דמיו של אהוביה עוד זועקים מהקבר ומבקשים לעשות איתו את הצדק" אמר סנדק.

בסיום דבריו סיכם סנדק ואמר: "החיבור המיוחד בין התורה לארץ ולצדק נשזר בפסוק "צדק צדק תרדוף למען תחיה וירשת את הארץ", כי על ידי הקשר שלנו לארץ וגילוי צדק תורני בחיינו הלאומיים אנו יכולים לגדול תורה גדולה ועמוקה, תורה גואלת ולהמשיך את תנופת ההתיישבות במלוא ארצנו הקדוש מתוך קישור אמוני. להמשיך לקראת עתידנו הגדול ל"מדינת אמונה, מדינת קודש" סיים סנדק.

כאמור את הדברים אמר סנדק בכנס 'אתחלתא' של רבני תורת הארץ הטובה שהתקיים לכבוד אוהבי התורה ולומדיה בארץ ישראל. בכנס השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב חיים שטיינר, הרב איתן איזמן, הרב שמואל אליהו, הרב צפניה דרורי, הרב דוד חי הכהן, הרב אורי כהן, הרב אליקים לבנון, הרב זלמן מלמד, הרב יעקב פילבר, הרב איסר קלונסקי, הרב מרדכי שטרנברג, הרב אריה שטרן והרב יערב שפירא. כמו כן באירוע השתתפו ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סגנו אריה קינג ומנהל אגף תרבות יהודית במשרד החינוך הרב איתיאל בר לוי.

בנוסף לנאומים של הרבנים השונים, הוקרן במהלך האירוע סרטון בו נראו ביקורים של ארגון רבני תורת הארץ הטובה שנערכו במאחזים השונים במהלך השנים האחרונות מאז הוקם הארגון. בין היתר בסרטון ראו את חנוכת בית הכנסת לזכרו של אהוביה ז"ל בהשתתפות הרבנים וכן ביקורים בגבעות בו הוא ביקר. בנוסף ציינו בארגון שהרב דורקמן הוא זה שמוביל את השותפות הזאת ואחראי וועדת הגבעות.

יום הולדת לאהוביה סנדק בכנס הרבנים: "דמיו של אהוביה עוד זועקים"

רבני הארץ הטובה

סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו