בג"ץ לטובת המחבלים? בית רוצח עמית בן יגאל לא יהרס

גינויים מצד לצד בימין: "החלטה אומללה שמעבירה מסר של זילות בחיי חיילי צה"ל" - עו"ד איתמר בן גביר

בג"ץ לטובת המחבלים? בית רוצח עמית בן יגאל לא יהרס בימה - המעודכנים מעדכנים

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט בתגובה להחלטת בג"צ שלא להרוס את בית רוצחו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל:


"החלטת בג"צ שלא להרוס את בית רוצחו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל מבטאת אטימות קיצונית ופוגעת פגיעה מהותית ביכולת צה"ל להרתיע מחבלים עתידיים מלרצוח ישראלים. ההחלטה הזו מחלישה את המאבק הצודק והאפקטיבי נגד הטרור. את הרוע אי אפשר לנצח בהחלטות מנותקות מהשטח ומהמציאות. החלטה רעה זו תחייב פעולה של המחוקק כדי להשיב לישראל את ההרתעה וההגנה על חיי אזרחי ישראל וחיילי צה"ל".


תנועת "אם תרצו" הגיבה להחלטת נשיאת בית המשפט העליון לדחות בקשה לדיון נוסף בהריסת בית המחבל שרצח את לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל כי: "משיכת הזמן של הנשיאה חיות במתן החלטה בנוגע לדיון חוזר בנושא הריסת בית המחבל היא אצבע בעין למלחמה בטרור של ממשלת ישראל.


רציחתם של לא מעט אזרחי ישראל כולל זו של לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד הייתה יכולה להימנע לו שופטי בג"ץ לא היו פוסקים לטובת משפחות המחבלים ובכך פוגעים שוב ושוב בהרתעה הישראלית ומונעים ממערכת הביטחון להרוס בתי מחבלים. נשיאת בית המשפט העליון מוכיחה שוב עד כמה היא מנותקת. פסיקה זו היא אות קלון למערכת המשפט".


ח"כ ניר ברקת: "פסיקת בג"ץ מנציחה שגיאה קשה ומשדרת מסר קשה לחיילי צה"ל, המחרפים נפשם אל מול טרוריסטים שיודעים שלא ייגבה מהם מחיר על פשעיהם".עו"ד איתמר בן גביר על ההחלטה שלא להרוס את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל:‏ "מדובר בהחלטה אומללה שמעבירה מסר של זילות בחיי חיילי צה"ל. אם היה מדובר בתיק של מסתננים כבוד הנשיאה הייתה קובעת שיש חשיבות משפטית, אבל כאשר מדובר בחייל צה"ל שנרצח ופסק דין שנוי במחלוקת לא מאפשרים לקיים דיון נרחב עליו".

נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום