4 הדרכים המעולות לטפל בכאבי שרירים ופרקים

ארבע הדרכים היותר יעילות לטפל בכאבי שרירים ופרקים // מאת: דר' מרדכי הוכברג ז"ל, מראשוני התזונאים בארץ

4 הדרכים המעולות לטפל בכאבי שרירים ופרקים

כמעט כל אדם סובל במידה זו או אחרת מכאבי פרקים או שרירים. לעיתים קרובות מייחסים זאת לגיל, לעבודה קשה מדי, להתעמלות מאומצת או לגורמים אחרים כלשהם. מבלי להתעמק רק בסיבה, כל מי שסובל מכך מייחל להפטר מכאבים אלו. יוצגי להלן ארבעה אמצעים בהם ניתן להעזר לשם טיפול בכאבים כאלו.

אסטאקסנטין. אסטאקסנטין הינו קרוטנואיד בצבע כהה הנוצר על-ידי מין מסוים של אצות ים מיקרוסקופיות. כאשר מגדלים אותן במים רגילים, לא מי ים, הן מייצרות את האסטאקסנטין שנועד להגן עליהן מפני קרינות, קרינה אולטרה סגולה וגורמים מזיקים נוספים.

קרוטנואיד זה הינו אחד מנוגדי החמצון היותר בעלי עוצמה המצויים בעולם. כאנטיאוקסידנט הוא נמצא 550 פעמים יותר חזק מויטמין E.

שלא כמו מרבית נוגדי החמצון, אסטאקסנטין הינו מסיס שמן וכך הוא מגיע ישר לרקמות ולשרירים ושם הוא מונע חימצון. הוא מספק לשרירים ולפרקים הגנה מפני מצבים ניווניים רבים ומרפא מצב דלקתי שנלווה לכאבים אלו או גורם להם.

כלורלה. כלורלה היא מין של אצה חד-תאית שמכילה מגוון רחב של רכיבי תזונה וחומרים מנטרלי רעילות, רכיבי תזונה שיכולים להעביר כאבי שרירים או פרקים. באצה זו מצויים, בין השאר, החומרים המועילים הבאים:

• כלורופיל – חומר זה המצוי בצמחים ירוקים נוגד חומציות ופועל נגד דלקות שלעיתים קרובות נלוות לכאבי פרקים ושרירים. רעלים לעיתים קרובות מצויים בשורש של כאבי פרקים ושרירים. לכלורופיל יש יכולת מיוחדת להקשר אל הרעלים האלו ובכללם מתכות כבדות, שלעיתים קרובות הימצאותן היא הסיבה העיקרים לכאבי פרקים ושרירים. הכלורופיל עוזר לסילוקן מן הגוף.

• גלוקוזמין – אף הוא מצוי בכלורלה והוא עוזר לשימור הסחוסים והרצועות בגוף.

• פלורת המעיים – רכיבים מיוחדים המצויים בכלורלה עוזרים להמריץ את היתרבות הבקטריות החיוביות שבגוף וכך יש תגובה טובה יותר מצד המערכת החיסונית למיקרואורגניזמים מזיקים. שמירה על אוכלוסיית פלורה נכונה במעי חשובה ביותר נגד כאבי שרירים ופרקים.

• מינרלים – הכלורלה עשירה במיוחד במינרלים חשובים והיא עוזרת לאזן תפריטים בהם אין די מינראלי תזונה.

• מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל הכרחי שאחראי ליותר מ- 800 תהליכים אנזימטיים בגוף. מסיבות טובות רבות הוא מכונה "מינראל פלאי" ואחת מהן היא היותו מסוגל לגרום להרפיית שרירים ולהפחתת כאבים.

המגנזיום הינו מינראל קריטי לבריאות השרירים והפרקים. בארה"ב 80% מן התושבים לא מקבלים כמות מספקת שלו מן המזון. צריכתו הינה צעד חשוב קדימה נגד כאבים. הוא דרוש גם לשם עיכול נכון. מנטרל חלבונים גורמי דלקות בגוף – כל זה עוזר להרפיית שרירים ולמניעת כאבים בשרירים.

יש להימנע מאכילת מזונות שמגבירים כאבי שרירים

לגבי מרבית האנשים, החלק היותר קשה לטיפול בכאבים הוא סילוקם מן התפריט של אותם מזונות שמעודדים כאבים. היותר שכיחים שבהם הם אלו:

• דגנים מכילי גלוטן ומוצריהם • קפה • אלכוהול • סוכר • בשר • מוצרי חלב, בעיקר המפוסטרים שבהם. למעשה, בארץ כל מוצרי החלב עברו פיסטור.

גורמים מזיקים נוספים הם זיהום סביבתי כמו זיהום של מתכות כבדות ותרופות כימיות, מתכות כבדות ובכללן סתימות אמלגם הן סיבה מאוד שכיחה לכאבי שרירים ופרקים.

לסיכום, נקיטת כל האמצעים שהוזכרו לעיל עשויה לעזור במרבית המצבים של כאבי שרירים ופרקים, בנוסף לשמירה על אורח חיים בריא, כולל תזונה נכונה.

להזמנת חוברות תזונה פלוס ניתן להתקשר לרויטל הוכברג
052-8603617


מקורות
Top 4 ways to reduce muscle and joint pain
Thursday, February 27, 2014 by: Derek Henry
Tags: muscle pain, natural remedies, astaxanthin
http://www.naturalnews.com/044079musclepainnaturalremediesastaxanthin.html#ixzz2ub7BvbL9
http://www.naturalnews.com/023177astaxanthinantioxidants.html
http://www.naturalnews.com/027894chlorellaarthritis.html
http://www.naturalnews.com/044079musclepainnaturalremediesastaxanthin.h ml#ixzz2ub6vwB9V

אילוסטרציה
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח
למרות החיסון השלישי: ישראל הוסרה מרשימת המדינות הבטוחות