אחד מחוטפי גולדווסר ורגב מת מקורונה

מחמוד מלחם היה תושב הכפר מיידון בדרום-מזרח לבנון • הוא היה מעורב בחטיפת שני חיילי המילואים ביולי 2008 • ההודעה על מותו הגיעה מחיזבאללה

אחד מחוטפי גולדווסר ורגב מת מקורונה

חיזבאללה הודיע היום (שלישי) כי מחמוד מלחם, אחד מחוטפי אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל אשר היה תושב הכפר מיידון בדרום-מזרח לבנון, מת מסיבוך של נגיף הקורונה. כך על פי הדיווח של דין שמואל אלמס ב"ישראל היום".

כזכור, מלחמת לבנון השנייה נפתחה ב-2006 בעקבות חטיפתם של גולדווסר ורגב ז"ל ב-12 ביולי באותה השנה. אומנם ב-16 ביולי 2008 הוחזרו גופות שני החללים לישראל, אך החוטפים המשיכו להתהלך בחופשיות בלבנון כפעילי חיזבאללה "גיבורים".

במלחמה זו נהרגו 121 חיילים, בהם גולדווסר ורגב ז"ל, וכן 44 אזרחים. בצד של חיזבאללה נהרגו 8,000 מחבלים, מהם 700 לוחמים סדירים.

הכפר מיידון נחשב למוקד פעילות של חיזבאללה כבר מ-1986. שנתיים לאחר מכן, בין 2 ל-4 במאי 1988, פעלו כוחות צה"ל נגד בסיס חיזבאללה במיידון, מעבר לרצועת הביטחון שבדרום לבנון. את הפעולה, שכונתה "חוק וסדר", יזם אלוף פיקוד הצפון דאז, יוסי פלד.

מטרתה הייתה פגיעה בפעילות הארגון, פגיעה במחבלים והשמדת תשתית פח"עית. המבצע היה מוצלח, ובו הושמדו כלל העמדות של החיזבאללה ו-50 מחבלים חוסלו.

תיעוד חיזבאללה לחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב מ2006

מחמוד מלחם
ירושלים: נעצר צעיר ששדד עמדת "מתנות לאביונים"
מטוס ריסוס התרסק סמוך למסילת רכבת
השרה להגנת הסביבה בנבואת זעם: אירוע הזפת זה כלום
נקמה? ישראל תקפה בסוריה
שומרון: נתפס המחבל שניסה לדקור בחור ישיבה
הרמטכ''ל אישר: איראן עומדת מאחורי הפגיעה בספינה
לכבוד פורים: תיעוד משוגע מכפר מנדא • צפו
גנץ חתם על ארגון SAMIDOUN כארגון טרור
סופו של גנב הרכבים הסדרתי
על חם: תיעוד של מדליק נפצים • צפו