לפיד: "ישראל נערכת לכל תרחיש"

הרמטכ״ל סייר הבוקר באוגדת עזה וביצע הערכת מצב עם מפקד האוגדה. שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ה') הערכת מצב מורחבת לאור המצב בעוטף עזה בהשתתפות הרמטכ"ל

לפיד: "ישראל נערכת לכל תרחיש"

ראש הממשלה יאיר לפיד שוחח טלפונית היום עם ראשי הרשויות מהדרום ועדכן אותם בהתפתחויות הביטחוניות האחרונות בעוטף עזה.

ראש הממשלה אמר לראשי הרשויות כי הוא מבין היטב את הפגיעה בשגרת החיים, אך הדגיש כי לא יאפשר למצב הנוכחי להימשך עוד זמן רב. רה"מ לפיד הבהיר כי ישראל נערכת לכל תרחיש, ותפעל בהתקפיות נגד כל ארגון שיאיים על ביטחון אזרחי ישראל אם תידרש לכך. כמו כן, הסביר רה"מ לפיד כי בהמשך היום הוא יקיים הערכת מצב נוספת. ראש הממשלה הנחה את מנכ"לית משרדו לסייע ככל שיידרש, הן באופן מידי לטווח הקרוב והן לטווח הרחוק.

בשיחה השתתפו מנכ"לית משרד רה"מ נעמה שולץ, מזכיר הממשלה שלום שלמה, המזכיר הצבאי אלוף אבי גיל, ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש מועצה אזורית אשכול גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, ראש מועצה אזורית שדות נגב תמיר עידן וראש מועצה אזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין.

ראש הממשלה לפידהרמטכ''ל בעוטף עזה

הרמטכ״ל סייר הבוקר באוגדת עזה וביצע הערכת מצב עם מפקד האוגדה. הוצגו לו תמונת המצב המודיעינית-מבצעית לצד פעילות הכוחות הלוחמים באוגדה וכוחות השריון והתותחנים שהגיעו לגזרה. במהלך הסיור, הנחה הרמטכ״ל על הגברת מוכנות צה״ל לתרחישי הסלמה, תגבור מאמצי ההגנה, האיסוף והמודיעין וקיים אישור תכניות למאמצים ההתקפיים.

במקביל, שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ה') הערכת מצב מורחבת לאור המצב בעוטף עזה בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש השב"כ, מנכ"ל משרד הביטחון ובכירים נוספים.

שר הביטחון הנחה להיערך לשימוש במגוון אמצעים אזרחיים וצבאיים על מנת להסיר את האיום על הדרום ולבצע היערכות מבצעית רחבה, במטרה להשיב את שגרת החיים המלאה.

שר הביטחון הנחה את ראש רח"ל ביחד עם צה"ל באמצעות פיקוד העורף, לפעול מול משרדי הממשלה, למתן מענה הולם לתושבי היישובים בעוטף. כמו כן, הדגיש שר הביטחון, כי כלל הפעילות המבצעית בכלל הגזרות תימשך.

שר הביטחון בהערכת מצב
המפכ"ל שיבח את השוטרים שניטרלו של המחבל: "פעלו כנדרש"
משפחתה עודכנה: מצבה של החיילת שנפגעה - בינוני
פיגוע סמוך לכוכב יעקב: מחבל דרס חיילת ופצע אותה קשה
כתב אישום נגד ארבעה מחבלים שניסו לרצוח יהודים
נעצר פלסטיני ששיבח את מעשיהם של מחבלים והחזיק חומרי הסתה
כוחות הבטחון עצרו 16 מבוקשים ביו"ש ובחטיבת הבקעה והעמקים
חייל צה"ל חמד לצון ודיווח למשטרה: "חטפו אותנו"
הצהרת תובע נגד פלסטינים שהשליכו אבנים בסילוואן
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים