שבועיים בלבד לאחר הצתת סוכת משפחה - התיק נסגר

עו"ד חיים בלייכר פנה למשטרה בדרישה לפתוח את תיק החקירה ולערב את השב"כ כנגד הפורעים הערבים שירו זיקוקים אל סוכתו של תושב שכונת שמעון הצדיק בירושלים

שבועיים בלבד לאחר הצתת סוכת משפחה - התיק נסגר רכבו המוצת של טל יושבייב

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה בדרישה לפתוח את תיק החקירה ולערב את השב"כ בתיק כנגד הפורעים הערבים שירו זיקוקים אל סוכתו של תושב שכונת שמעון הצדיק בירושלים וגרמו לשריפה. תיק החקירה נסגר כשבועיים בלבד לאחר התלונה בשל עילת 'עבריין לא נודע'.

האירוע התרחש במהלך חג הסוכות האחרון במהלכו ירו פורעים ערבים זיקוקים מטווח אפס אל סוכתו של תושב השכונה טל ישובייב בעת שישן בסוכתו. ישובייב התעורר בבהלה ותחילה סבר כי מטען הושלך על סוכתו. ישובייב דיווח למשטרה על האירוע, תוך שהוא מצליח לכבות את האש, אשר החלה להתלקח בסוכה ולהציל את רכושו ומשפחתו מהאש.

אירוע התקיפה תועד כולו במצלמות האבטחה של ישובייב, אשר הועברו לידי המשטרה. בנוסף, כוורות הזיקוקים, אשר הופעלו בידי הפורעים נתפסו ונמסרו למשטרה, לצורך בדיקת מז"פ. ישובייב הגיש תלונה על התקיפה במשטרה אולם להפתעתו כאמור לאחרונה עודכן כי התיק נסגר ע"י המשטרה כשבועיים בלבד לאחר האירוע, וזאת כאמור בשל כך שלא נמצאו חשודים מעילת 'עבריין לא נודע'.

בערר אותו הגיש עו"ד בלייכר כנגד סגירת התיק נכתב כי: "מדובר באירוע חמור ביותר של ירי חי וצמוד לעבר בית בו ישנה משפחה וילדים רכים, אשר היה עלול לגרום לשריפה חמורה ולסיכון חיים של ממש", כמו כן, בלייכר הדגיש עוד כי "חומרה יתירה נודעת כאשר מקום זה סובל מתקיפות חוזרות ונישנות, עד שניתן לומר כי זוהי המשפחה המותקפת ביותר כיום במדינת ישראל, ועל אף ההיכרות לגורמי הביטחון - משטרת ישראל לא מצליחה למנוע את הפיגועים", נכתב.

בהתייחס לסיכון לישובייב ומשפחתו מהפורעים כתב בלייכר: "בנסיבות האמורות ועקב הידיעה שמדובר בחוליית טרור פעילה, אשר חלק מחבריה מוכרים למערכת הביטחון – מצופה היה כי תתייחס המשטרה בחומרה ובכובד ראש לפיגוע זה, אשר מבצעיו עשויים בסבירות גבוהה להמשיך בפיגועים נוספים, ותערב גורמי שב"כ ומודיעין על מנת לאתר את המבצעים".

בסיום מכתבו מבקש עו"ד בלייכר לפתוח את התיק מחדש ולעשות כל שיידרש על מנת לאתר את הפורעים, וכן לערב גורמי שב"כ ולעשות כל מאמץ בכדי לשים ידם על הפורעים.

מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל