דיווח: פריצת דרך במו"מ על הכנסת הכסף הקטארי לעזה

סוכנות הידיעות הפלשתינית "סווא" דיווחה כי הצדדים המעורבים בדיונים הגיעו להבנות באשר למנגנון שיבטיח את חלוקת כספי הסיוע ברצועה

דיווח: פריצת דרך במו"מ על הכנסת הכסף הקטארי לעזה מנהיג חמאס יחיא סינוואר

פריצת דרך חלה בשיחות המשא ומתן על הכנסת המענק הקטארי לרצועת עזה. כך התפרסם הערב ב'ישראל היום'.

המקורות הוסיפו כי הושגו הבנות בין כל הגורמים הנוגעים בנושא המנגנון להכנת הכסף לרצועה. כזכור, המענק לא נכנס מאז מבצע "שומר החומות".

בשבוע שעבר ביקר השליח הקטארי ברצועת עזה ונפגש עם בכירי ארגון הטרור חמאס, לרבות עם יחיא סינוואר. השליח מוחמד אל-עמאדי קיים גם פגישות עם גורמים בישראל. זאת במסגרת התיווך בין הצדדים כדי לייצר מנגנון לתשלום המענק למשפחות. כזכור, חלק זה של המענק כלל בעבר 10 מיליון דולר למאה אלף משפחות. חלקים אחרים כוללים 10 מיליון דולר למימון הדלק לתחנת הכוח ו-10 מיליון דולר למיזמים תעסוקתיים.

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי השליח הקטארי העלה הצעה לפיה מאה אלף המשפחות יקבלו כרטיסים מגנטיים שאיתם יוכלו להשתמש בכספים. לאחרונה דווח כי הרשות הפלשתינית התנגדה למנגנון מכיוון שלא זכתה לשליטה מוחלטת על חלוקת הכספים, ודרשה אף לקבל מענק דומה למשרד האוצר ברמאללה.

בתוך כך, לעיתון אל-אח'באר נודע בתחילת השבוע ממקורות פלשתיניים, שארגוני הטרור בעזה מתכננים הסלמה הדרגתית בגבול הרצועה, שתתחיל בהפרחת בלוני נפץ, בעוד שהם בוחנים שימוש באמצעים חדשים, לרבות צעידות לאורך הגבול, באותה מסגרת של "צעידות השיבה".

"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית