ח''כ אבוטבול: "ישראל הזאת מרדה באלוקיה"

ח''כ אבוטבול בנאום פילבסטר מהארוכים ביותר: "למה עלינו לחשוש במדינה יהודית מכרסום יהודי, ועוד ע״י כאלה החובשים כיפה ומתנכרים לדרישות התורה?"

ח''כ אבוטבול: "ישראל הזאת מרדה באלוקיה" ח''כ הרב משה אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול בנאום אל תוך הלילה בדברי תורה על מנהיגים ואקטואליה.

ח''כ אבוטבול אמר: "אנו עוד מעט כבר מתקרבים לערב שבת קודש ומיד אחרי שבת ט׳ באב אנו בעולם התורה גם יוצאים לחופשת בין הזמנים, בהם יצאו לנופשים ולטיולים בכל רחבי הארץ".

"כיו״ר השדולה למען שמירת השבת בכנסת הכוללת למעלה מ-30 חברי כנסת ממפלגות הבית אני קורא לציבור: ישנה חשיבות לשמירת השבת במרחב הציבורי כי אנו במדינה יהודית וחייבים לעודד את שמירת השבת בפרהסיה שנמשיך להישאר מדינה יהודית".

"כמה חשוב לחזק את מקומות הבילוי והנופשים ששומרים שבת ולתעדף אותם כהוקרה על שמירת השבת, שהיא יום המנוחה שקיבלנו אנו בני העם היהודי מאת ה׳, שנוכל להיות יחד בנחת בשבת עם התא המשפחתי להשקיע באהבת המשפחה והילדים יחד איתם בשולחן שבת בבית הכנסת, ולחבר את הילדים אלינו".

"דבר שבעצם בכל ימות החול נמנע מאיתנו עקב עיסוקנו לפרנסתנו אבל "שבת וינפש". לכן נכבד את אלא ששומרים ומכבדים את השבת, משל למה הדבר דומה - האם היינו הולכים לקנות במקום ששם נוהגים לבזות את האבא שלנו? היינו דורכים באותו מקום? כך גם מי שמחלל את שבת קודש הוא בעצם כביכול מכה את אבינו שבשמיים, ולכן נקנה במקום שכן מכבד את אבינו שבשמיים ושומר שבת".

"כיוזמה לחזק כמובן, - הוכנה רשימה של מקומות המקפידים על שמירת שבת שנשתדל לחזק אותם על כיבודם ושמירתם על שבת המלכה "כי היא מקור הברכה" ומי שעובד בשבת לא רואה חלילה סימן ברכה בעמלו".

"יש צורך לחזק כמה שיותר את שמירת השבת ובפרט במרחב הציבורי שילדינו יראו שבת במדינה יהודית ולא ככל הגויים עם ישראל".

יש חשיבה גדולה לנראות הציבורית ואת זה הבין גם ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ע״ה שבאומץ גדול סגר את חברת התעופה הלאומית שלנו אל על, ובנימוקו "שאפילו בסלוניקי סגרו את הנמל בשבת בגלל שרצו לכבד את היהודים שעבדו בו בנמל". גם אנו נחזק את העסקים והאתרים השומרים שבת ונתעדף את בואנו לשם - כי מי ששומר שבת רואה ברכה, ומי שעובד בשבת.. נח ביום חול!".

"אני מכאן קורא להנהגת הממשלה לא לנגוע חלילה בכל מה שקשור לשמירת השבת התורה והיהדות במדינה. כמה עצוב לשמוע הצהרות קשות מראשי מפלגות בקואליציה המנסים לחסל את השבת, את עולם הדיינות, את עולם הכשרות, את הרבנות, להכניס רפורמים לארץ, לפרק את התא המשפחתי, מי יודע אם לא בעוד כמה שנים יהיו תביעות משפטיות מצד ילדים שלא חוו חום טבעי של אימא מחקיקות כאלה ואחרות שהשתיקה יפה להם".

"למה עלינו לחשוש במדינה יהודית מכרסום יהודי ועוד ע״י כאלה החובשים כיפה ומתנכרים לדרישות התורה ולומדיה, ומנסים ליצור חלילה רפורמה בתורה הקדושה רחמנא ליצלן".

"אני רוצה בזמן שנותר לצטט את דבריו של הרה"ג ראש הישיבה הרב מאיר מזוז שליט"א ראש ישיבת 'כיסא רחמים' במוצאי שבת האחרונה, וציין שליבו כואב מעבר לכאב על הגלות וחורבן בית המקדש ועל הקינות שאומרים כל יום, נוסף לו עוד כאב על הממשלה ה״נפלאה״ שיש לנו".

"בית הדין הרבני כפוף לאחד רפורמי.. יש חורבן גדול מזה בעולם? גם בן גוריון שהיה חילוני גמור, והוא אשם במאות אלפי יהודים ספרדים תמימים שהביאו אותם לכאן והכריחו אותם אמרו להם: ״אין עבודה, רק אם תעבדו בשבת! ״אין פרנסה רק אם יהיה לך פנקס אדום", וכך על זה הדרך אבל בכל זאת הוא ידע שיש דברים שאסור לנגוע בהם אמר, "אנחנו לא רוצים לפלג את העם אחרת כל מי שיישא אישה יצטרך לברר אם האישה הזאת שייכת לחילונים או לדתיים או לחרדים".

"לפני שבאו האנשים הרפורמים האלו, אדם נושא אישה אפילו במקומות הכי גרועים בישראל ליבו בטוח שזאת אישה יהודייה בלי ספק .. אבל היום לצערנו אתה כבר לא יכול לדעת"...

"אמנם זו בעיה גדולה מאוד חמישה מיליון יהודים נכנסו לרפורמה, כמעט 40% מעם ישראל נעשו רפורמים! אבל היה גבול.. היום גם את הגבול הזה רוצים להרוס. רוצים לתת בכותל המערבי מקום לרפורמים, רוצים שהאוטובוסים ייסעו בשבת בריש גלי, המדינה הזאת אין טעם בכלל לקיום שלה".

"כל הקיום שלה הוא בגלל שזו מדינה קטנטנה שקוראים לה ישראל. אך ישראל הזאת מרדה באלוקיה, אחד אמר בכנסת "הרפורמים הם אויבי ה' אבל תכלס זה לא רק הם אלא כל הממשלה הזאת ככה היא... מה לעשות? יש בה קצת דתיים אבל הם בטלים בשישים".

לסיום אמר: "ערבי אחד יכול להעמיד את כל המדינה על הרגליים, הוא יאמר: אני לא מסכים למלחמה אתם רוצים אחרת? אני פורש!! והדתיים שישנם שם אי אפשר לדעת אם הם מסוגלים לעשות את זה.. מלחכי פנכה כל אחד ואחד מלכך פנכה אבל מה אנחנו צריכים לעשות? רק להתפלל כי אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים!".

הכנסת אישרה את מינויו של ח"כ אלי אבידר לשר
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה