תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו

תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו בשלוש תחנות ניטור חדשות. תחנת ניטור ניידת נוספת תירכש עם השלמת הקמת תחנת פיקר חדשה

תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו

בשבוע החולף נחנכו שלוש תחנות ניטור חדשות שהחליפו שלוש תחנות ניטור ישנות של חברת החשמל, בקרבת תחנת הכוח אלון תבור. בטקס שנערך בעין דור נחנכו התחנות שהוצבו בעין דור, גבעת המורה ובאחוזת ברק. התחנות הוקמו בהשקעה של 700 אלף שקל במימון בעלי התחנה החדשים, קבוצת 'MRC אלון תבור' בעקבות בקשתה של המועצה האזורית עמק יזרעאל לשפר את מערך הניטור הישן והתחייבות הרוכשים להחליף באופן מיידי את שלוש תחנות ניטור הקיימות ולשפר את איכות ניטור האוויר בעמק.

תחנות הניטור החדשות מוקמו בהתאם לבחירת המועצה האזורית עמק יזרעאל והמשרד להגנת הסביבה ובהתאם להנחייתם. 'MRC אלון תבור' התחייבה גם להשתתף בעלות רכישת תחנת ניטור ניידת נוספת ומתקדמת בעלות של כ-750 אלפי ₪, מיד עם השלמת הקמת תחנת פיקר חדשה.

תחנת הניטור הניידת תהיה בבעלות המועצה האזורית ותאפשר לה לבצע ניטור איכות אוויר במיקומים שונים במהלך השנה על מנת לשפר עוד יותר את היכולת לזהות זיהומים שונים באופן שוטף.

מאיר שמיר, מנכ"ל מבטח שמיר, מבעלי MRC אלון תבור: "אחרי שזכינו במכרז תחנת הכח אלון תבור, פנינו לראש המועצה – אייל בצר, וביקשנו לפגוש את השכנים במטרה לפעול יחד כדי לשמור על איכות האוויר בעמק יזרעאל. ערכנו שיתוף ציבור מידי עם כל השכנים וביקשנו מהמועצה לבחור בעצמה, ביחד עם המשרד להגנת הסביבה, את מיקום התחנות החדישות. לא הסתפקנו בכך והתחייבנו להשתתף ברכישת תחנת ניטור ניידת נוספת שתופעל על ידי המועצה עצמה מיד עם השלמת הקמת יחידת הפיקר החדשה. עשינו את המקסימום ואנחנו נמשיך לעשות את המקסימום כדי לשמור על איכות חיי התושבים".

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל: "המועצה האזורית עמק יזרעאל מחויבת קודם כל לציבור תושביה. צריך כלכלה חזקה באזור ויותר מכך, בריאות ואוויר נקי. מוטלת עלינו האחריות לדאוג לחיזוק הכלכלה המקומית מבלי לפגוע בבריאות ובאיכות האוויר של תושבי המועצה והאזור. תחנות הניטור יאפשרו לנו לדעת אם יש בעיה ולטפל בה בזמן אמת. אני מודה לחברת MRC על היוזמה ושיתוף הפעולה".

תחנות ניטור חדשות
בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק