לאחר ההדחה: נציג הגיור של כהנא

בעקבות הדחתו של נציג מערך הגיור הרב משה ולר אשר מונה ע ידי הרב הראשי הרב לאו, מינה שר הדתות כהנא נציג מטעמו את הרב משה ברונר מארכון צוהר. בעקבות המינוי ...

לאחר ההדחה: נציג הגיור של כהנא

בעקבות הדחתו של נציג מערך הגיור הרב משה ולר אשר מונה על ידי הרב הראשי הרב לאו, מינה שר הדתות כהנא נציג מטעמו את הרב משה ברונר מארגון צוהר.

בעקבות המינוי זעם גפני: "הדחתו של ראש מערך הגיור הרב משה ולר ומינויו של בניהו ברונר מארגון צהר = העמדת צלם בהיכל".

לדבריו "במשך כל השנים הייתה הסכמה בין הציונות הדתית והחרדים שלא למנות אותו על אף הלחצים של ארגון צהר, בכדי למנוע קרע בין החרדים והרבנות הראשית בהוראת גדולי התורה לבין הציונות הדתית. היעד של מתן כהנא הוא לפלג את העם ולהישאר רק עם עושי דברו".

עוד זעם: "מה שטענו כל הזמן הוכיח עכשיו מתן כהנא והמציאות מוכחת לעיני כל. ההיסטוריה של עם ישראל תוקיע אותו על מעשיו השפלים".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בעקבות מינויו של נציג ארגון צוהר הרב בניהו ברונר לראש מערך הגיור: "רק לפני מספר שעות נחשפו תכתובות של אנשי לשכתו שמעלים חשש כי מתווה הגיור שלו יוביל להכרה בגיורים רפורמיים, ועכשיו הודיע כי ימנה את הרב בניהו ברונר מארגון צוהר לראש מערך הגיור".

עוד זעם: "השר כהנא מפלג את עם ישראל. אחרי שהבטיח שמתווה הגיור יהיה גיור כהלכה, ואחרי שהבטיח שיוביל את מתווה הגיור רק בכפוף להסכמתם של גדולי רבני הציונות הדתית, אנו רואים שוב ושוב כי כהנא לא עומד בהבטחותיו. הרב דרוקמן שליט"א הצטרף להתנגדותה של הרבנות הראשית למתווה הגיור של השר כהנא. דווקא השר כהנא, שגדל בציבור הדתי לאומי, פוגע ברבנות הראשית".

לעומתם כמובן שב'ישראל ביתנו ששו על המינוי כאשר יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) בירכה על מינוי הרב בניהו ברונר למ"מ ראש מערך הגיור: "‏מברכת את הרב בניהו ברונר על מינויו לממלא מקום ראש מערך הגיור. מאמינה שיתרום רבות לשיפור המערך, במיוחד לקראת העברת הרפורמה בתחום שאנחנו מחוייבים אליה".

השר כהנא
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח