הנשיא הרצוג לנשיא הפדרציה היהודית במיאמי: מחזה שאיש ודאי לא ישכח

הנשיא הנבחר ויו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שיגר היום (יום א') אגרת תמיכה מיוחדת לנשיא הפדרציה היהודית של מיאמי, ג'ייקוב סולומון, ולקהילה היהודית כול...

הנשיא הרצוג לנשיא הפדרציה היהודית במיאמי: מחזה שאיש ודאי לא ישכח הנשיא יצחק הרצוג

הנשיא הנבחר ויו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שיגר היום (יום א') אגרת תמיכה מיוחדת לנשיא הפדרציה היהודית של מיאמי, ג'ייקוב סולומון, ולקהילה היהודית כולה, שמתמודדת בימים אלה עם אסון קריסת בניין המגורים "צ'אמפליין דרום" במיאמי.

הנשיא הנבחר כתב באגרת: "אנו חולקים את כאבכם ומחשבותינו נישאות אליכם בעת קשה אלו. הזדעזענו כאן בישראל כששמענו על קריסת הבניין, מחזה שאיש ודאי לא ישכח. אנו שולחים חיזוק מכל הלב לכל מי שנפגע, כולל מי שאיבד את מעונו, מי שדואב על חבריו, בני משפחה וכל אלה שעדיין מבקשים תשובות ונחמה".

הרצוג, המכהן עד ליום השבעתו לנשיא המדינה ה-11 כיו"ר הסוכנות היהודית, התייחס באגרת לביקורו של שר התפוצות, נחמן שי, ולתפקידו למען יהדות התפוצות: "אנחנו מברכים על ביקור החירום של השר נחמן שי במיאמי ובפדרציה שלך ונתמוך ביזמות שיציג".

הרצוג חתם את האיגרת עם הצעה לסיוע של הסוכנות היהודית וכתב כי, "אני מציע לך את סיוענו ככל שתתקדמו בהערכת הצרכים בזמן הקרוב. נוכחותנו הגלובלית והתשתית שלנו מאפשרות לנו להגיב במהירות לטרגדיה מסוג זה. היה בטוח כי העם היהודי כולו, בישראל ובעולם, עומד לצידכם הן בשעת אבלכם והן בתקופת התאוששותכם מהאירוע המחריד. חזק ואמץ!"

במכתבו כתב הנשיא: "בשם הסוכנות היהודית אני מבקש להביע תמיכה מעומק לבי בך ובקהילה היהודית במיאמי בעקבות הטרגדיה הנוראה במגדלי צ'אמפליין דרום. אנו חולקים את כאבכם ומחשבותינו נישאות אליכם בעת קשה אלו. אתם שותפינו הקרובים מזה עשרות שנים ואנחנו כאן בשבילכם".

"הזדעזענו כאן בישראל כששמענו על קריסת הבניין, מחזה שאיש ודאי לא ישכח. אנו שולחים חיזוק מכל הלב לכל מי שנפגע, כולל מי שאיבד את מעונו, מי שדואב על חבריו, בני משפחה וכל אלה שעדיין מבקשים תשובות ונחמה", הוסיף הרצוג.

מערך החינוך של 'אהל שרה' מוביל בשילוב תלמידים עם מוגבלויות
שמחת החלאקה לנכד האדמו"ר משומרי אמונים קרית גת • גלריה
תיעוד הספד התמרורים על פטירת הגר''א אדרת זצ"ל
אבוטבול: "שמירה על בריאות הנפש של ילדים ובכלל, היא פיקוח נפש"
אסון: בחור ישיבה נהרג בתאונה קטלנית • המשגיח קרא קדיש בזירה
ועדת החינוך אישרה: החלת יום לימודים ארוך תדחה בארבע שנים
משפחתו של ילד שהפך לצמח פוצתה ב-2 מיליון ש"ח
MY DAY במעיני: ערב כיפי ומעשיר בנושא הריון ולידה
אברך הלך לטיול ולא חזר: יעקב עופר ענבל נעדר
ברית לבן נינו של ה'עקבי אבירים' מסאדיגורה • גלריה