ח"כ אבי מעוז: "אין זרמים ביהדות, יש יהדות אחת"

ח''כ אבי מעוז מהציונות הדתית תקף את דעותיו של נציג הרפורמים בכנסת גלעד קריב שטען: "מדינת ישראל אינה מוכנה להכיר באופן מכובד ושוויוני בכל זרמי העם היהודי"

ח"כ אבי מעוז: "אין זרמים ביהדות, יש יהדות אחת" ח''כ אבי מעוז

מליאת הכנסת התכנסה היום לדיון במסגרתו דיווחה שרת התפוצות, עומר ינקלביץ' על פעילות משרדה בממשלה ה-35. השרה ינקלביץ' סקרה את פעילות משרדה בממשלה ה-35 ובסיום הדברים אפשר יו"ר הכנסת יריב לוין לחברי הכנסת לשאול שאלות.


במוקד הדיון עמדה השאלה בדבר יחסה של המדינה לרפורמים. ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה, ה"רב" הרפורמי הראשון שנבחר לכנסת אמר: "כל עוד מדינת ישראל אינה מוכנה להכיר באופן מכובד ושוויוני בכל זרמי העם היהודי, בכל קהילות העם היהודי, ההשקעה החשובה של ממשלת ישראל בקשר עם התפוצות לא תועיל".


עוד טען: "מכיוון שהאנשים אינם מוכנים שביד אחת ישקיעו בהם וביד השנייה יסתרו על פניהם ויאמרו להם אתם יהודים סוג ב' וסוג ג' ומדינת היהודים מוכנה לקבל אתכם כתיירים מזדמנים אבל לא לתת לכם לחוש כאן כי זו גם המדינה ששייכת לכם."


ח"כ אבי מעוז ממפלגת נעם השייכת לסיעת הציונות הדתית הגיב: "יהודי הוא מי שהסמכות העליונה ההלכתית בעם היהודי, שזאת הרבנות הראשית מזה דורי דורות, קובעת שהוא יהודי. בהתייחסות שלנו ליהודי התפוצות אנחנו כמובן עם אחד כל היהודים ואנחנו קוראים לכולם לעלות לארץ ישראל".


עם זאת, אמר ח''כ מעוז: "יש הבדל בין יהודי פרטי לבין תנועות או כמו שאתם נוהגים לומר זרמים, אין זרמים ביהדות, יש יהדות אחת. תעשו הבחנה ברורה בין התייחסות לתנועות, לאידאות, לדעות, לבין

התייחסות לכל יהודי. כל יהודי הוא אח, כל יהודי הוא בשר מבשרנו. אבל בדעות אנחנו נילחם על הדעות".


ח"כ מעוז הוסיף כי "אי אפשר להטעות את הציבור ולהגיד שכל אחד יכול לבוא ולהקים יהדות משלו ולקרוא לה יהדות. כמו שאני לא יכול להקים אקדמיה ואוניברסיטה ולקרוא לעצמי פרופסור אבי מעוז, אין פרופסור אבי מעוז, לא כל אחד יכול לקום ולהגיד אני ממציא עכשיו המצאה "אני זרם ביהדות".

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"