אפליה: בן גביר נחסם אבל ח''כ טיבי עבר

ח"כ בן גביר במכתב ליו"ר הכנסת בעקבות כניסתו של ח"כ טיבי להר הבית בניגוד לנוהל: "גזענות באכיפת נוהל של הכנסת כלפי יהודים"

אפליה: בן גביר נחסם אבל ח''כ טיבי עבר ח''כ אחמד טיבי נואם בכנסת

יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר פנה במכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי והתלונן כי בהתאם לנוהל של הכנסת לצורך כניסת חברי כנסת להר הבית, נאכף הנוהל בצורה סלקטיבית וגזענית: נגד חברי כנסת יהודים ולא נגד חברי כנסת ערבים.

ח"כ בן גביר ציין כי במכתביו הקודמים קבל נגד הנוהל וטען שאינו חוקי וזאת בעקבות חסימת דרכו להר הבית וכאשר הגיע לשער המוגרבים נאמר לו מפורשות על ידי מפקד העיר העתיקה כי, "בהתאם לנוהל הקיים המשטרה אוסרת כניסתו להר".

במכתבו תיאר בן גביר את מה שקרה כשניסה להיכנס להר הבית: "ראוי לציין כי באותה עליה המתינו לי בכניסה לסוללת המוגרבים, קציני משטרה בכירים בהם מפקד המרחב וסגנו והודיעו לי שבהתאם לנוהל אינם מאפשרים לי להיכנס להר היות ולא תאמתי את העלייה. כאשר ביקשתי להיכנס בכל זאת, חסמו הקצינים את דרכי ומנעו ממני את הכניסה בצורה פיזית כאשר לאורך כל הזמן שביקרתי במקום נעמדו השוטרים ופשוט לא אפשרו את כניסתו לשער ואף חסמו כניסת אזרחים יהודים עד אשר אעזוב את השער".

עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "אתמול בט' באב העלה חבר הכנסת אחמד טיבי סרטון בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא מתעד הגעתו להר הבית ללא תיאום מראש וכאשר הוא מבקש להיכנס נאמר לו מפורשות על ידי הקצין כי כניסתו אינה מאושרת בשל אותו נוהל".

"ח"כ טיבי הסביר לקצין כי הוא מוסלמי ולא יהודי ולכן הנוהל לא חל עליו, אלא שהקצין עשה מה שראוי וצריך לעשות קצין משטרה במדינת ישראל והסביר לו שהנוהל הוא נוהל ללא הבדל בין דת גזע ומין", הוסיף.

ח''כ מהמשותפת לא התייאש: "טיבי המשיך להתעקש כאשר הסרטון למעשה מתעד פניות חוזרות ונשנות של הקצין לפיקוד אשר מעביר את המסר כי טיבי לא תיאם ולכן לא יכול להיכנס, אלא שבשלב מסוים בסרטון נוסף, נראה מגיע קצין שאף הוא מסביר ל טיבי (הפעם בשפה הערבית) כי קיים נוהל, וח"כ טיבי חייב תיאום כמו כל חבר כנסת, אלא שח"כ טיבי מודיע לקצין כי אינו מקבל ההנחיות ואילו הקצין אומר לו :"זה כבר עניין שלך", ומאפשר לח"כ טיבי להיכנס"....

"התנהלות זאת חמורה מאוד וממחישה בעיני גזענות נגד חברי כנסת יהודים" טען בן גביר במכתב וציטט פסק דין ש-"ביטויו לא רק בהלכה הפסוקה, אלא גם בחקיקה ענפה אשר הטילה חובה להימנע מהפליה על בסיס לאום גם על גופים פרטיים".

בסיום מכתבו ביקש חבר הכנסת בן גביר "להורות על ביטול הנוהל לכל הפחות כל עוד יש אכיפה גזענית בקיומו "ולבקש הסבר ממשטרת ירושלים מדוע נאכף הנוהל בצורה סלקטיבית.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מתברר שדין אחד לחברי כנסת יהודים ודין אחר לחכי"ם הערבים. משטרת ישראל אוכפת בצורה גזענית נוהל ולמעשה אומרת לערבים שהם פטורים ממה שחברי כנסת יהודים חייבים בו, זו גזענות. אי אפשר להשלים עם תופעה כזאת ואני לא אשלים עם כך שמשטרת ישראל מאפשרת לערבים מה שהיא לא מאפשרת ליהודים".

במשטרה טענו כי את ההחלטה קיבל המפקד של המחוז, ניצב תורג'מן. הניצב התנער מאחריות בתגובה: "מדובר בשיקול דעת של מפקד המחוז. קיימתי הערכת מצב וממנה לא עלה שום סיכון שנשקף מביקור כזה של ח"כ אחמד טיבי. ההחלטה לאפשר לו להיכנס התקבלה בעקבות הערכה שלי שכל החלטה הפוכה עלולה להיות בעוכרינו ולגרום לתוצאה מאוד לא רצויה".

מנגד ח"כ אחמד טיבי מסר: "אנחנו במשותפת נבקש מהשר בר לב לבטל את ההוראה לגבי חברי כנסת ערבים. ההוראה התייחסה במקור לחברי כנסת יהודים שכניסתם מתסיסה ולא לחברי כנסת ערבים. הרחבת האיסור לחברי כנסת ערבים הייתה פוליטית גרידא. לא סביר שמונעים מחברי כנסת מוסלמים להיכנס".

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע