קצבאות הביטוח הלאומי יוקדמו כדי ש'שטר הפרוזבול' יוכל לחול עליהן

לאור שנת השמיטה המתקרבת והצורך בעשיית שטר פרוזבול כדי לא לשמט את החובות, פנו מספר רבנים לח"כ יעקב אשר ועוררו על כך שמכיון וגם עבור הכספים המופקדים בחשבו...

קצבאות הביטוח הלאומי יוקדמו כדי ש'שטר הפרוזבול' יוכל לחול עליהן שטרות כסף, אילוסטרציה

לאור שנת השמיטה המתקרבת והצורך בעשיית שטר פרוזבול כדי לא לשמט את החובות, פנו מספר רבנים לח"כ יעקב אשר ועוררו על כך שמכיון וגם עבור הכספים המופקדים בחשבונות הבנק נדרש פרוזבול, יש צורך בהקדמת הפקדתן של קצבאות הביטוח הלאומי כדי לאפשר עוד מספר ימים לעריכת הפרוזבול באופן שיחול גם על כספים אלו.

הצורך בהקדמה הוא משום שכסף שנמצא בבנק מתייחסים אליו הלכתית ככסף שהבנק חייב ללקוח, ולכן נזהרים שלא יכנס לחשבון העו"ש כסף בין חתימת הפרוזבול לראש השנה - מועד שמיטת הכספים בפועל.

מדובר בקצבאות שמופקדות מדי ה-28 לחודש הלועזי, כך שההפקדה הקרובה אמורה הייתה להיות בצום גדליה אלא שבביטוח הלאומי תכננו להקדים זאת ליום שישי ה-23 לחודש כדי להפקיד את הכסף לפני ראש השנה, אולם זה היה מחייב את הציבור לערוך את הפרוזבול רק לאחר הפקדת הקצבאות, כך שנותר רק את ערב ראש השנה עצמו לעשיית הפרוזבול.

ח"כ יעקב אשר שוחח עם מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, וסיכם עמו על הקדמת הפקדת הקצבאות ביומיים נוספים, לתאריך ה-21 לחודש, כך שיינתן זמן מורחב יותר לעריכת הפרוזבול. כמו כן תסייע הקדמת הקצבאות למשפחות בהיערכות והקניות לחגים.

למעלה מ-1500 נקודות טעינה יוקמו בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור
יוקר המחייה: בכמה התייקרה הטחינה ב-4 שנים האחרונות
רופא שיניים עקר ארבע שיניים ללא סיבה
שוב: מחיר הדלק מתייקר הלילה בכ-40 אגורות לליטר
'אסם' הודיעה על סלמונלה במוצרי חומוס של 'צבר'
מקבלי רכב צמוד – מי הם?
הממונה על הבנקים הטיל עיצום כספי על בנק לאומי
נשיא התאחדות התעשיינים נגד העליה בתעריף החשמל
"חקלאי גרנות" תחל לשווק אבוקדו בשל מוכן לאכילה
"אם רוצים להבטיח מימוש הביטוח הסיעודי מוטב שתפנו לגורם המקצועי"