עורכי דין מאלעד: להסיר את אפליית הסגר

עורכי דין מאלעד, שלחו מכתב בהול לראש הממשלה עם דרישה לבחינה מחודשת של ההחלטה להטלת סגר על העיר, וביטולו מיידית. במכתב הציגו עוה"ד את הנתונים האמיתיים ביחס לתחלואה בעיר והשלכותיה

עורכי דין מאלעד: להסיר את אפליית הסגר בימה - המעודכנים מעדכנים

שלושה עורכי הדין מהעיר אלעד, המייצגים את בעלי העסקים בעיר, שלחו מכתב לבנימין נתניהו, ראש הממשלה, בדרישה של כל תושבי אלעד, לעיין מחדש בהחלטה להטלת הסגר, וכן עיון מחודש בישיבה של וועדת השרים לעניין אזור מוגבל, ובכך למנוע את ההחלטה התמוהה.

עו"ד העלו את הנתונים האמיתיים אודות התחלואה בעיר: "מהנתונים המתפרסמים על ידי משרד הבריאות עולה כי שיעור התחלואה בעיר ביחס למחלימים נכון ליום 2020/06/23 הינו עומד על 84 תושבים בלבד מתוך 50,000 תושבים המהווים כ 16.80% מכלל אוכלוסיית העיר אלעד".

במכתב עוה"ד חושפים את המניעים לסגר, לטענתם: "החלטת הממשלה על הטלת סגר והפיכת תושבי העיר כביכול ל"מצורעים ומנודים" מהציבור מעלה יותר מחשש כי מהלך זה בוצע לאו דווקא מתוך מניעים בריאותיים, אלא מתוך ריצוי ציבורי במסווה של טיפול בקורנה תוך "הגשת קורבן" לתקשורת הכללית את הציבור החרדי בכלל ותשובי אלעד בפרט".

עוה"ד הציגו את הנתונים ביחס לתחלואה בעיר, אשר אינם שונים במספרם מאשר אזורים אחרים בארץ. ומשום מה, דווקא באלעד התקבלה החלטה להטלת סגר: "מהנתונים עולה תמונה תמוהה ומדאיגה, מדוע הוטל סגר תוך הפליה מגזרית של תושבי העיר בניגוד לכל דין ולכל נימוק סיבתי תוך הטלת כתם על הציבור החרדי והציבור הגר בעיר אלעד, תוך פגיעה בעסקים הקטנים ותוך פגיעה בתושבים העובדים מחוץ לעיר שנאלצו להתמודד עם פקקים מיותרים עם עמידה וישיבה בתח"צ במשך שעות, ללא טעם והפיכת תושבי העיר לשעיר לעזאזל של המדינה כולה".

עוה"ד הציגו מספר דוגמאות להפליית תושבי אלעד, וכן אי קבלתם לעבודה, כתוצאה מההכרזה על האזורים המוגבלים ואף פגיעה קשה לעסקים בעיר.

לסיום דרשו עוה"ד מראש הממשלה: "לאור כל האמור לעיל, מרשיי ובשם תושבי העיר הנך מתבקש להביא לעיון מחדש בפני ועדת השרים וכפי שנעשה בעיר טבריה ולהורות על ביטול והסרת הסגר על העיר אלעד לאלתר".

עוד הוסיפו: "לחלופין, מבוקש לבחון חלופות יחד עם קברניטי העיר על מנת לצמצם את הפגיעה הקשה הן במישור התדמיתי והציבורי והן במישור כלכלי אשר גם כך נפגע קשות בתקופה זו".

פעילות מבצעית ראשונה ל'אמבולנס-בוס' של מד"א
1,130 נדבקים אומתו ביממה האחרונה
בתי הכנסת ימשיכו להתפלל עד 50 איש כפי שהיה עד כה
הגר"ב ויסבקר חלה בקורונה. היה בביתו של רה"י הגרי"ג אדלשטיין לאחרונה
צפו: תיעוד מלהיב של שני נחשים "בריקוד מלחמה"
הוחלט: סגר על ערים נוספות
מה קורה לכף היד, אחרי 10 שעות בתוך כפפה?
שר התורה וראש הישיבה: חמירא סכנתא מאיסורא - חלילה להתרפות בזה
חזרה להגבלות: צמצום מניינים בבתי כנסת עד 50 איש, והגבלת אולמות
תוכנית טיפול פסיכולוגי: "הצפי הוא כמיליון ישראלים שיחושו במצוקה נפשית"