נתניהו: “החרדים וסמוטריץ’ עושים מה שאני רוצה”

במהלך של חיזור אחר קולות נתניהו נפגש עם חברי 'קבוצת השלמונים' המועדים לגזול קולות לליכוד ואף לחבור לימינה • נתניהו הותקף מכל הכיוונים • צפו בדבריו:

נתניהו: “החרדים וסמוטריץ’ עושים מה שאני רוצה”

נתניהו: "החרדים מצביעים מה שאני עושה"

ראש הממשלה נתניהו, נפגש אמש עם קבוצת השלמונים, אותה ייסד אביר קארה. הקבוצה הנקראת באופן רשמי אני שוּלמן, היא עמותה רשומה, שהחלה את דרכה כקבוצת פייסבוק למען העסקים הקטנים בישראל.

הקבוצה הוקמה כדי לייצר ארגון המאגד יחדיו את כל בעלי העסקים העצמאים בישראל תחת ארגון ראשי אחד. בדרך זו הם שואפים לייצג את כל בעלי העסקים מול מוסדות המדינה וכן לדאוג לזכויות העצמאיים בישראל. הקבוצה הוקמה באוקטובר 2019 ומאז צברה כ-210 אלף חברים. מאז הצליחה לעורר הפגנות ופגישות שתדלנות עם פעילים חברתיים וגורמי ממשל.

לאחר משא ומתן, גילה נתניהו כי כל הנראה יזלגו חברי קבוצת השולמנים לימינה. בעקבות זאת, מיהר להזמינם לפגישה שנמשכה מעל שלוש שעות.

במהלך הפגישה הותקף נתניהו על כך שלא קידם את הרפורמות לעצמאיים. בתגובה לכך, הפנה ראש הממשלה את האצבע המאשימה כלפי משה כחלון ושר האוצר בתקיעת המהלכים שיצרו אבי ניסקורן, יו''ר ההסתדרות בזמנו.

כמו כן, הבטיח נתניהו כי ידאג לפרק את איגודי העובדים שהינם מיותרים לדבריו. לבסוף הבטיח נתניהו להצליח ברפורמות עליהן התחייב כיוון ש"סמוטריץ והחרדים עושים כל מה שאני רוצה".

בתגובה הותקף נתניהו מכל הכיוונים. יו''ר ההסתדרות החדשה זעם: "אם נתניהו החליט להכריז מלחמה על מאות אלפי משפחות של שכירים ועצמאים הוא ימצא הסתדרות חזקה מאי פעם שתמנע זאת ממנו", יו"ר ההסתדרות.

עוד הוסיף כי "ההסתדרות מייצגת מאות אלפי משפחות של שכירים ועצמאים שהבינו מזמן שרק התארגנות משותפת תמנע פגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם".

בצלאל סמוטריץ׳ בתגובה להקלטות נתניהו: "הציונות הדתית לא בכיס של אף אחד והיא תפעל כפי שהיא מאמינה שטוב לעם ישראל בהתאם לערכיה".

ח"כ בוגי יעלון (יש עתיד - תל"ם): "מופע האימים של נתניהו מול העצמאיים חשף את מה שכולם יודעים: לנתניהו לא איכפת מהעצמאיים, לא מהמובטלים ולא מהאזרחים והאזרחיות- לנתניהו איכפת רק מנתניהו ומהחסינות".

ח"כ סונדוס סאלח (הרשימה המשותפת): "תקציב המדינה הוא לא הכסף הפרטי של נתניהו זה הכסף של כולנו, ולא שלו לתת. לא נגיד לו תודה ובוודאי שלא יקנה איתו את שתיקתנו".

ח"כ אורלי פרומן (יש עתיד - תל"ם): "נתניהו מתגלה הערב שוב במערומיו. מוכר הבטחות ללא כיסוי לעצמאים, אחרי כמעט ששנה שלמה השאיר אותם להתמודד לבד. מוכר לכולם צ׳קים ללא כיסוי. נתניהו, על מי אתה עובד? הכול בשביל להימלט מאימת הדין".

יו"ר השדולה לעסקים קטנים ובינוניים, ח"כ עודד פורר בתגובה למפגש נתניהו עם ארגוני העצמאים: "השקרים של נתניהו נשארו אותם שקרים כמו בכל שנות כהונתו. 0 אחריות, 0 מחוייבות לציבור. אחרי 11 שנים בהן נתניהו מכר את המדינה לליצמן, דרעי וגפני, תוך שהוא מקריב את העצמאים, הוא מאשים את כולם וכרגיל לא לוקח אחריות. אחרי יותר מעשור בו נתניהו עשק את המגזר הפרטי, הוא יכול לעשות רק דבר אחד כדי לסייע לעצמאים - להתפטר.

מהליכוד נמסר בתגובה: "אתמול במשך 3.5 שעות ראש הממשלה נתניהו השתתף בפגישה עם עצמאיים והיה קשוב למצוקתם. הוא הציג בפניהם את משנתו ופעילותו הכלכלית של רפורמות לטובת כל אזרחי ישראל. לצערנו בחרתם לשדר 2 דקות שאינן מייצגות מתוך מפגש חשוב וממושך".

עוד טענו בליכוד: "רה״מ מקדיש את עצמו לסיוע לעצמאיים ולכל מי שנפגעו במהלך הקורונה כדי שכולנו נחזור לחיים".

יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר התגונן: "העובדות מוכיחות כי הליכוד פועל רבות למען העצמאים וגם ימשיך לפעול - זה לא מנוגד לכך שחלק גדול מהשכירים שמשתייכים לוועדי עובדים, הם ליכודניקים. הליכוד לא צריך לפגוע בהם. כמובן שאנחנו מחוייבים לשמור על שוק חופשי ולמצוא את האיזון הדרוש בין צרכי המעסיקים לצרכי העובדים".

נתניהו חשיפה

נתניהו: "מה אתה צריך אותם ההסתדרות"

ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"
לאחר הכאוס, נתניהו יוזם: "ישיבת חירום כדי לתת עוד סמכויות למשטרה"
דרעי בלוד: "אירועי לוד מזכירים את אירועי תרפ''ט"