בנט מודיע: ללא בדיקה, אין כניסה לבית כנסת לנמנעי חיסון

בנט סוגר את בתי הכנסת המכילים מעל 100 איש לנמנעי חיסון ומחייב בבדיקת קורונה שלילית על מנת להתפלל בציבור

בנט מודיע: ללא בדיקה, אין כניסה לבית כנסת לנמנעי חיסון יו''ר ימינה בנט בהצהרה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בהצהרה לתקשורת כי בכוונתו להחמיר בהגבלות הקורונה.

לדברי ראש הממשלה, כרגע החיסונים אינם נותנים הגנה מספקת לקורונה: "אם את הקורונה המקורית היה אפשר לחסום עם חיסונים לבד, הרי שבגל הדלתא הממשלה בנתה תכנית של שלוש שכבות הגנה: שכבת החיסונים, שכבת ההגנה על המבוגרים ושכבת המסיכות".

לדברי ראש הממשלה 1,000,000 אזרחים נמנעים להתחסן: "מיליון ישראלים פשוט מסרבים להתחסן". בנוסף לכך, גילה ראש הממשלה כי מספר הצעירים הנמנעים מחיסון הינו כיוצאי מצרים. ראש הממשלה אמר כי ישנם: "מעל ל-600,000 צעירים עד גיל 30 שלא התחסנו".

יו''ר ימינה מאשים את נמנעי החיסון בהפצת הנגיף: "סרבני החיסונים מסכנים את בריאותם, את סביבתם, ואת החופש של כל אזרחי ישראל. הם מסכנים את החופש שלנו לעבוד, החופש של ילדינו ללמוד, החופש לחגוג שמחות עם המשפחה".
עוד המשיך בנט לאיים: "סרבני החיסונים פוגעים בכולנו כי אם כולם יתחסנו, כולם יוכלו לקיים את שגרת חייהם".

בנט קבע כי החל מ-ל' אב, לנמנעי החיסון תחסם הכניסה לבית הכנסת ללא בדיקה שלילית כאשר נמצאים בו מעל 100 איש: "הקבינט קיבל היום החלטה שהחל מה-08 באוגוסט סרבן חיסון לא יוכלו להיכנס לקולנוע, לתיאטרון, לבית הכנסת, ללונה פארק, למשחק כדורגל ולכל פעילות מעל 100 איש, בפנים או בחוץ, אלא אם הוא יביא בדיקת קורונה שלילית, על חשבונו. כן, הוא יישא במלוא עלות הבדיקה".

בנוסף, כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, בנט קבע כי נמנעי החיסון יחוייבו בבידוד למשך שבוע לאחר חזרתם ארצה: "בתחום הטיסות - המחוסנים יוכלו לטוס למדינות הנקיות ולחזור, ולאחר קבלת תוצאות בדיקת הקורונה בישראל הם יהיו פטורים מבידוד. אך לעומתם, מי שמסרבים להתחסן יכנסו לבידוד של שבוע מכל מדינה שיחזרו ממנה".

יו''ר ימינה קבע כי נמנעי החיסון פוגעים באחרים ודרש מהאזרחים לשנות את דעתם של נמנעי החיסון. בנט דרש: "אני פונה מכאן לכל מי שמכיר סרבן חיסון: שכנעו אותו. הסבירו לו שלא יפגע באחרים, תשכנעו ותסבירו - אל תוותרו".

בנט טען כי מוענקת הגנה לקשישים בבתי האבות: "השכבה השנייה היא ההגנה על הקשישים והפגיעים בישראל. מדינת ישראל מעניקה בימים אלו את ההגנה החזקה בעולם לכ-120,000 קשישים בבתי חולים גריאטרים ובבתי אבות".

לדבריו, טיפול ושמירה של אבותינו ואמותינו בבתי אבות משתייכת לפסוק: "אל תשליכני לעת זקנה". בנט קבע כי: "כל אזרח ישראלי צריך להתגאות במהלך המופלא הזה שמקיים: "אל תשליכני לעת זיקנה".

עוד אמר: "לגבי שאר המבוגרים, שיודעים לנהל עצמם, הם אחראים להתנהל ביתר זהירות ולשמור על עצמם. כן לפגוש את הנכדים אבל בחוץ, באוויר הפתוח, עם מסיכות. כמו שאתם זוכרים - כולנו שומרים על סבא ועל סבתא".

עוד התייחס למסכות: "השכבה השלישית, שכבת המסיכות, תלויה רק בכם, בנו. המסיכה הוכחה מדעית ככלי יעיל במיוחד כדי להגן על עצמכם ועל סביבתכם. כששני אנשים עוטים מסיכה, עם כל העומס הנגיפי שדיברנו, הסבירות יורדת ב-98%".

לסיום יו''ר ימינה קבע: "לכן, על כל אזרח במדינה לעטות מסיכה במקומות סגורים. זאת לא המלצה, זאת חובה חוקית".

הגבלות הקורונההגבלות הקורונה
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל