המסמכים שיש עתיד וימינה לא רוצים שתכירו

הועד להצלת הנגב מפרסם , ערב הקמת הממשלה עם רע"מ כי מפלגות ימינה ויש עתיד חתמו על מסמך הבנות בו כל אחת מהן התחייבה לשמור על הנגב ובפועל מפקירה אותו

המסמכים שיש עתיד וימינה לא רוצים שתכירו בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםיאיר לפיד ונפתלי בנט היום בכנסת

הועד להצלת הנגב אשר מנהל את המאבק לשמירה עליו מפרסם כעת, ערב הקמת הממשלה עם רע"מ כי מפלגות ימינה ויש עתיד חתמו על מסמך הבנות בו כל אחת מהן התחייבה לשמור על הנגב ובפועל מפקירה אותו.


המסמכים נחתמו על ידי חברי הכנסת איילת שקד מימינה ומאיר כהן מיש עתיד.


בקריאה אותה פרסמו בועד להצלת הנגב המלוווה ע"י תנועת "אם תרצו" לראשי המפלגות נכתב כי:


"במרכז המשא ומתן בין רע״מ לביניכם נמצא הנגב שמהווה 60% משטחה הריבוני של מדינת ישראל!


תהליכים כמו הכשרת יישובים ועצירת חוק קמיניץ אינם תהליכים שמתנהלים תחת לחץ של מו"מ קואליציוני, אלא בשכלתנות וחכמה.


במידה ותחליטו ללכת ולמכור אותנו ואת עתיד ילדינו, אנו נצא מיד עם חתימת ההסכם, לחסימות צירים לכל אורכו של הנגב ובהמשך בכל המדינה. אל תעשו מעתידנו ועתיד ילדינו סחר ומכר. הנגב הוא לא שטח הפקר".


מוקדם יותר היום חשף עמית סגל, כי במסמך קווי היסוד כפי שהיה לפנות בוקר, אין אזכור של ישראל כמדינה יהודית, של צביונה היהודי או של קליטת עלייה. זאת בניגוד לכל קווי היסוד מקום המדינה. מה שמוזכר הוא הצורך להקים אחדות, בסעיף 3 לדאוג להייטק ועוד ועוד. 


בטיוטת קווי היסוד של ממשלת השינוי נכתב "הואיל ומדינת ישראל נקלעה למשבר פוליטי חריף ולחוסר יציבות שלטוני קשה מזה כשנתיים, והואיל והיציאה ממשבר הקורונה מעמידה את המשק הישראלי בפני אתגרים כלכליים יוצאי דופן בהיקפם ובמורכבותם הדורשים הקמת ממשלה מתפקדת לאלתר, החליטו הסיעות החתומות מטה על הקמת ממשלת אחדות".


"ממשלת האחדות שתקום תתמקד בפעולותיה בתחום האזרחי והכלכלי, וזאת על מנת לשפר את רווחתם של אזרחי ישראל המנויים על כלל הקבוצות והמגזרים, ותביא בתוך זמן קצר מיום כינונה לאישורו של תקציב המדינה לשנים הקרובות".


"ממשלת האחדות תתמקד בנושאים הרבים המשותפים לכלל אזרחי המדינה בתחום הביטחון, הבריאות והכלכלה. הממשלה תפעל לאיחוי השסעים בין רכיביה השונים של החברה הישראלית, לחיזוק הדמוקרטיה ברוח מגילת העצמאות ותוביל תוכניות שונות שתכליתן להוציא את מדינת ישראל מהמשבר הכלכלי אליו נקלעה, יחד עם שאר מדינות העולם".


מיש עתיד נמסר: "מסמך קווי היסוד של ממשלת האחדות נמצא כעת בהכנה יחד עם כל השותפות. המסמך יוצג לציבור ברגע שיוסכם על כולם".


מימינה נמסר: "השיח לפיו זהותה היהודית של מדינת ישראל תיעדר מקווי היסוד של הממשלה המתגבשת הוא שגוי, כמו דברים רבים אחרים שפורסמו בימים האחרונים. כמובן שזה ייכלל. קווי היסוד יפורסמו באופן שקוף ופומבי לציבור הישראלי, והציבור ישפוט".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית