ליל החניונים: כך האופוזיציה עבדה על הקואליציה והפילה שלושה חוקים

אמש התחוללה דרמה של ממש כאשר הקואליציה אמרוה הייתה לקזז את ח''כ ח"כ אתי עטיה שיושבת שבעה על מות אביה עם ח''כ אלכס קושניר. למרות הקיזוז ח''כ קושניר הגיע ...

ליל החניונים: כך האופוזיציה עבדה על הקואליציה והפילה שלושה חוקים קרקס בשם כנסתח''כ גדי יברקןיו''ר וועדת כספים, ח''כ קושניר מפר את הקיזוז

אמש התחוללה דרמה של ממש כאשר הקואליציה אמורה הייתה לקזז את ח''כ ח"כ אתי עטיה שיושבת שבעה על מות אביה עם ח''כ אלכס קושניר. למרות הקיזוז ח''כ קושניר הגיע למליאה אבל שם חיכתבה לו ההפתעה.

ח״כ גדי יברקן מספר על התרגיל הלילי: "כמה עובדות על מאוחרי הקלעים לליל החניונים בגירסה המשופרת. הגעתי במונית למשכן הכנסת מרחובות, ישבתי במושב האחורי ברכבו של ח"כ יואב קיש (והלא נוח!) בחניון במשך שעתיים: 01:00-03:00.

חברי הכנסת יריב לוין ויואב קיש מכירים את היריבים הפוליטיים שלנו היטב, הם יודעים שהם שקרנים חסרי תקנה והכינו תכנית פעולה מהסרטים.

מפני שידעו שהקואליציה יפרו קיזוז, הקפיצו את ח"כ כסיף שהיה מקוזז והוכנס לחדר צדדי כגיבוי במידה וח"כ של הקואליציה שיש לו קיזוז יפר קיזוז. לפני כל הדרמה, קודם לכן, ח״כ לוין הציע לקואליציה לקזז אותי והם אינם הסכימו.

בצהריים הייתה לי הסכמה ג'נטלמנית עם טופורובסקי על קיזוז "שקט", קיזוז שרק שניינו יודעים עליו. הוסכם שאם יקרה משהו חריג נעדכן אחד את השני.

ברגע שהוקפצתי עדכנתי את טופורוסקי ש"הקיזוז" הג'נטלמני איתו בוטל. למעשה, הקואליציה ידעה שאני אגיע להצבעה.(הקואליציה קיזזה את טופורוסקי עם ח"כ אחר ככל הנראה בניגוד להסכם). קואליציה שאין לה מוסר ולא בוחלת בשום אמצעים ומפירה קיזוז.

יו"ר ועדת כספים, ח״כ אלכס קושניר, הפר קיזוז עם ח"כ אתי עטיה שיושבת שבעה על מות אביה ז"ל. וכך היה להם רוב של 48-47 בו מעבירים את החוק במרמה. ואז... ברגע הנכון, ח״כ קיש התקשר אלי ואמר לי "אתה יכול לצאת מהרכב ולהכנס למליאה". נכנסתי ברגע ההצבעה, הרוב שהיה לקואליציה נמחק. עם הקול שלי התוצאה הייתה 48-48 והחוק נפל!

אחריו נפלו עוד שני חוקים של הקואליציה כי הם סגרו את "סדר היום" ברגע שהבינו שאני בכנסת וגם לחוקים הבאים לא יהיה להם רוב.

אם פאניקה לא היתה תוכנית עבודה של הקואליציה הזו, יכלו לנצח ב2 החוקים שהיו בסדר היום. אני בכלל תכננתי לנסוע חזרה הביתה ולא להשתתף ב-2 החוקים שנותרו. אבל הם התמכרו לפאניקה, לכן קשה להם להיגמל. כשהם בפאניקה אזרחי ישראל מפסידים. מוסר השכל, אל תקבלו החלטות כשאתם בפאניקה ובלחץ. התוצאות יהיו אסון עבורכם.

"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"
הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"