סמוטריץ': "גנץ, תתנצל"

יו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ זועם על הדיווח השקרי של דובר צה״ל והקמפיין נגד ישיבת חומש: "הדיווח על אלימות מתיישבי חומש שיקרי לחלוטין". כזכור, אמש מ...

סמוטריץ': "גנץ, תתנצל" סמוטריץ'

יו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ זועם על הדיווח השקרי של דובר צה״ל והקמפיין נגד ישיבת חומש: "הדיווח על אלימות מתיישבי חומש שיקרי לחלוטין".

כזכור, אמש מסר דובר צה"ל כי: "בימים האחרונים התרחשו שני אירועים אלימים סמוך למאחז חומש שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. במוצאי שבת, הגיע רכב ישראלי לחסם בקרבת המאחז, ממנו ירדו מספר ישראלים וזרקו אבנים לעבר רכבים פלסטינים. כוח שנכח במקום פעל על מנת לעצור זאת, ובמהלך פעילותם אזרח ישראלי תקף לוחם מהכוח".

סמוטריץ' הוסיף: "מדובר באידיאליסטים שבחרו ללמוד תורה תוך יישוב הארץ והפרחת השממה. הקמפיין השקרי שמוביל בני גנץ להשחרת פניהם הוא ביזיון גדול. שימוש בדובר צה״ל כדי להשחיר את פני ההתיישבות זו שחיתות מוסרית ברמות הגבוהות ביותר. אם יש אדם אחד בממשלה הרעה הזו עם מינימום יושרה, ראוי שיקרא את גנץ לסדר ויגדע את הפרופגנדה הפרועה נגד אזרחי ישראל. גנץ, תתנצל".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו: "כתגובה להודעת דובר צה"ל אמש, מכחישה ישיבת חומש את הדברים מכל וכל ומאשימה את דובר צה"ל בשקרים: "דובר צה"ל משקר ביודעין במטרה לשרת את הממשלה בנסיון להשחיר את בחורי הישיבה ולהכשיר את הריסתה" אומרים בישיבה.

עוד טענו כי: "רכב ישראלי פרץ חסם בקרבת המאחז ופגע ברגלו של קצין ובחייל צה"ל שאבטחו את האזור. הקצין ושני הלוחמים מהאירועים הנ״ל לא נזקקו לטיפול רפואי.המקרים הועברו להמשך טיפול משטרת ישראל".

שר הביטחון גנץ

בישיבת חומש מנגד, קושרים את ההודעה הזו למבצע המעצרים שביצעה המשטרה לפני כשבוע וחצי. מבצע שהסתיים בשחרור גורף של כלל העצורים.

"לאחר שהתברר שהתמיכה הציבורית האדירה בחומש לא מאפשרת לממשלה להוציא לפועל את ההחלטה לגדוע את הישיבה בחומש" אומרים בישיבה "מנסים להשחיר אותנו ולסכסך בינינו לבין חיילי צה"ל. כך, הם חושבים למוסס את התמיכה בחומש ולהוציא לפועל את תוכנית ההרס שהונחה על השולחן לאחר רצח יהודה דימנטמן הי"ד".

בישיבה מספרים כי בימים האחרונים הונחו חיילי צה"ל להצר את צעדי בחורי הישיבה וזאת דווקא בשבוע בו התגברו תקיפות בקבוקי התבערה והאבנים על ידי הערבים בציר הגישה לחומש.

"בזמן בו טוענת הודעת דובר צה"ל לתקיפת ערבים, זרקו הערבים בקבוק תבערה אל עבר אחד מרכבי הישיבה. הדיווח הועבר לצבא באופן מיידי!"

בישיבה מוסיפים כי ברור להם שמדובר בהנחייה ישירה מגורם בממשלה וקוראים לאגף הימני שבה להתעשת ולקיים את הבטחותיו למניעת הרס הישיבה. "כל הרצון ליצור חיכוך בין בחורי הישיבה ובין חיילי צה"ל הוא מכוער ועצוב" אומרים בישיבה ומוסיפים "לא די בכך ששולחים חיילים למשימת הרס הישיבה, גם מסכסכים אותם עם בחורי הישיבה ומשתמשים בהם ככלי משחק במטרה להשחיר את בחורי הישיבה".

בישיבה מראים כי חיילי צה"ל מונעים הכנסת מים או סולר בכניסה לחומש. "אנחנו כאן 15 שנים ומאז הרצח של יהודה מתמודדים עם הנסיום לגדוע את הישיבה. הכנסת מים או סולר לחימום היא מינימום הכרחי לקיום הישיבה כפי שהובטח יותר מפעם אחת על ידי שקד ואורבך. אנו מצפים מהם לעצור את מסע שנאת החינם הזה!"

הרס בישיבת חומש
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל