פוטין על מכירת הלוויין לאיראן: "פייק ניוז"

בראיון לרשת חדשות אמר הנשיא הרוסי כי טראמפ היה "יוצא דופן ומוכשר, אבל אוכל לעבוד גם עם ביידן"

פוטין על מכירת הלוויין לאיראן: "פייק ניוז" נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הכחיש אמש (ליל שישי) את הדיווח ב"וושינגטון פוסט" לפיו רוסיה תמכור לאיראן לוויין מתקדם, וכינה את הדיווח "פייק ניוז". כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

לפי פוטין, הדיווח של ה"וושינגטון פוסט" לפיו רוסיה מתכננת למכור לאיראן מערכת לוויין מתקדמת שתאפשר לטהרן לעקוב אחר יעדים צבאיים, אינו נכון. "אלה פשוט פייק ניוז", אמר. "אני לא יודע על שום דבר כזה. מי שמדבר על זה אולי יידע על זה יותר.. זה פשוט שטויות".

בראיון השווה פוטין בין הנשיא הקודם דונלד טראמפ לנשיא ג'ו ביידן, בתקופה בה היחסים בין רוסיה לארצות הברית נמצאים בשפל היסטורי, ולקראת הפסגה הקרובה שלו בשבוע הבא עם ביידן. "גם עכשיו אני מאמין שנשיא ארה"ב לשעבר מר טראמפ היה יוצא דופן ומוכשר - אחרת הוא לא היה הופך לנשיא ארה"ב", אמר פוטין. "הוא אדם צבעוני, אפשר לאהוב אותו או לא. הוא לא הגיע מהממסד האמריקני, הוא לא היה חלק מהפוליטיקה האמריקנית, חלק אהבו את זה וחלק פחות".

באשר לביידן, אמר פוטין כי הוא "שונה בתכלית מטראמפ, מכיוון שהנשיא ביידן בילה כמעט את כל בגרותו בתחום הפוליטי. זה סוג אחר של אדם, יש לזה יתרונות מסוימים וחסרונות מסוימים. אני לא צופה למשל מביידן שיעשה צעדים אימפולסיביים".

בהתייחסם בעבר לפוטין, הסכימו ביידן וטראמפ כי פוטין, שהואשם בחיסולם של מתנגדים פוליטיים, הוא "רוצח". כשפוטין נשאל במהלך הראיון בקרמלין אם הוא רוצח, הוא נתן תשובה מתחמקת. "במהלך כהונתי התרגלתי להתקפות עלי מכל מיני גורמים וסיבות, ואף אחת מהן לא הפתיעה אותי", אמר פוטין, שכינה את עצם התיאור שלו כ"רוצח" כ"צעד של מאצ'ו הוליוודי".

היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים והעוני
לבנון: קרבות ברחובות בין חיזבאללה לצבא
ארה"ב: מטוס התרסק בקליפורניה
אגם מוריין בפעולה; מהיפים שבקנדה
בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה
הכנסת ספר תורה בברדיטשוב שבאוקראינה • גלריה
לאחר 117 שנה: הנחת אבן פינה לבית הכנסת העתיק ברוסיה • גלריה
שר התפוצות: "החלטה הפוגעת עמוקות בחופש הדת באירופה"
השרה להגנת הסביבה בדובאי: רגע של הזדמנויות מצד אחד, ודאגה מצד שני
תקלה עולמית: הוואטסאפ נתקע