סמוטריץ': "סינוואר ידע כל העת: לבנט אין ממשלה בלי הכסף הקטארי"

סמוטריץ' בפוסט נוקב על תלות הממשלה במנסור עבאס והפגיעה בביטחון: "בנט כפה עלינו מרחב חסר יכולת תמרון לחלוטין והפך אותנו לבני ערובה של חמאס. ולא רק שלו"

סמוטריץ': "סינוואר ידע כל העת: לבנט אין ממשלה בלי הכסף הקטארי" מנהיג חמאס יחיא סינוואר

סמוטריץ' בפוסט נוקב תוקף את הממשלה לקראת העברת הכספים לרצועת חמאס. הדברים באים על רקע העברת הכספים לרצועת עזה.

כפי שדיווחנו השבוע מעל 'בימה' זו, השבוע בוצע ירי מרצועת עזה לעבר ישראל. כאשר נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות והסביבה. האירוע הגיע בעקבות חיסולם של ארבעה מחבלים בשומרון וכן איומי חמאס להתיחלל הסלמה בדרום במידה ולא יועבר סיוע לרצועת עזה.

כעת, שר הבטחון נכנע לדרישות החמאס, ואישר את העברת הכספים לרצועת עזה מקטאר. למרות יתכן כי חמאס יגבה כספים רבים מהה"נזקקקים" ברצועת עזה תמורת העברת המענקים מקטאר, גנץ טען כי: "המנגנון החדש שהובלנו במערכת הביטחון בתיאום כלל הגורמים הרלבנטיים, יאפשר לנו להמשיך במדיניות שעליה החלטנו עם תום מבצע שומר החומות".

עוד ציין כי: "במקביל ליצירת המנגנון, אנו ממשיכים בשיח עם הרשות הפלסטינית שהיא הגורם המייצג של הפלסטינים באזור, בכדי לבחון אפשרות של מנגנון נוסף שבמסגרתו יועבר כסף באופן מפוקח באמצעותה".

סמוטריץ' תוקף את הממשלה: "סינוואר ידע כל העת: לבנט אין ממשלה בלי הכסף הקטרי". לקרוא את המשפט הזה שוב ושוב, לתפוס את הראש ולא להאמין לאיזה תהומות דירדר אותנו האמביציונר חסר המעצורים שגנב לנו את הבחירות בשל תאוות שלטון ושררה".

לאחר הירי מעזה: שר הביטחון אישר העברת כספים לרצועת עזה

בימהצילום: טל עוז, משרד הבטחון

מנסור עבאס בנט ולפיד חותמים על החוזה להעברת 53 מיליארד למגזר הערביסמוטריץ'

סמוטריץ' ציין: "במצב הנוכחי עזה היא דילמה גדולה. שטחתי כאן יותר מפעם אחת בהרחבה את הניתוח שלי לבעיית עזה. עד שנאזור אומץ לטפל בה אסטרטגית מהשורש נגזר עלינו להתנהל טקטית בתוך הדילמה הזו מסבב לסבב. כל ממשלה שתהיה כאן תצטרך כנראה לקבל החלטות לא נעימות ולא טובות שישרתו את האינטרס הישראלי, גם אם בדיעבד, בסיטואציה המורכבת שנוצרה".

לדבריו: "השאלה היא לא אלו החלטות טקטיות נקבל בדילמה הזו אלא באיזה מרחב ננהל אותה. האם במרחב שמאפשר לנו לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולקבל החלטות שתואמות את האינטרסים שלנו בכל רגע נתון, או במרחב מאולץ שבו הצד השני מכתיב את התנאים בהתאם לאינטרסים שלו".

סמוטריץ תקף את בנט: "בנט כפה עלינו מרחב חסר יכולת תמרון לחלוטין והפך אותנו לבני ערובה של חמאס. ולא רק שלו. סינוואר מבין את זה, נסראללה מבין את זה, השלטון החדש-ישן והמסוכן באיראן מבין את זה, שותפיו משמאל של בנט מבינים את זה, וחמור מכל - ביידן ואנשיו מבינים את זה. והם ינצלו את זה עד תום, גם אם כפי שפורסם הם יתאפקו קצת עד אחרי העברת התקציב".

עוד ציין כי: "כולם יודעים שממשלת בנט-עבאס תלויה בשקט ובכניעה מול התנועה אחות של האחים המוסלמים ששותפים לממשלה ומול יתר אחיהם בעולם המוסלמי הקיצוני. והמחירים יהיו כבדים. הלחץ יגיע, ואיתו הפשרות המדיניות והביטחוניות שישחקו עד דק את ההרתעה הישראלית ואת המאזן האסטרטגי במזרח התיכון כולו".

"זה יקח אולי קצת זמן ויגיע כנראה בשלבים. מדרון חלק אבל מדורג שיאפשר למי שהתמכרו לבנט, שמו עליו את כל יוקרתם ונעדרים את האומץ להודות בטעות ולהתנער ממנו, לעצום עיניים ולא לשים לב. ממש כמו במשל הידוע על הצפרדע שמתבשלת לאיטה על המחבת", הוסיף סמוטריץ'.

עוד טען כי: "הדיסוננס הקוגניטיבי יחייב את בנט, שותפיו, וקומץ תומכיו העיוורים מבחירה, לפתח הזדהות עם מהלכי הכניעה והם יסבירו לנו בנחרצות שזו הדרך הנכונה. שאלו ההחלטות הנכונות ביותר במסגרת האילוצים הקיימים".

"וכשהאילוץ המרכזי הוא שרידותה של ממשלת שמאל שתלויה באחיהם תומכי הטרור של אויבינו מסביב - אכן לא תהיה להם ברירה. האגו והחשש מהתרסקות פוליטית לא יאפשרו לבנט להודות בטעות ולחשב מסלול מחדש והוא ימשיך להדהיר את כולנו לתהום ולשכנע את עצמו שזו בכלל דרך המלך לחוף מבטחים", הוסיף.

סמוטריץ הסביר מדוע הממשלה מסוכנת: "וזו הסיבה שהממשלה הזו מסוכנת בכל יום שבו היא עדיין קיימת. ממשלה שהולכת וסוגרת על מרחב התמרון שלנו באחת התקופות הרגישות והמסוכנות ביטחונית ולאומית שידענו בעשורים האחרונים".

לסיום טען כי הפתרון הוא בהחלפת הממשלה: "אנחנו חייבים לאחד כוחות ולעשות הכל כדי להחליף אותה כמה שיותר מהר בממשלה יהודית ולאומית, שגם אם לא תפתור את כל בעיות היסוד האסטרטגיות שלנו ביום אחד, לפחות נוכל לישון בה בשקט ולדעת שהחלטות של חיים ומוות מתקבלות מתוך שיקולים ענייניים של טובת המדינה ואזרחיה ולא מתוך שיקולי שרידות פוליטית".

דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים
סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"