בכיר ברע"מ: נתמוך מבחוץ בגוש נתניהו

מסתמן כי הפור במפלגתו של מנסור עבאס נפל • ברע"מ מתעקשים כי בן גביר לא יקבל תפקיד מיניסטריאלי בכיר ויתקיים דיון בשינוי חלק מסעיפי חוק הלאום

בכיר ברע"מ: נתמוך מבחוץ בגוש נתניהו בן גביר, מנסור עבאס

מפלגת רע"מ בראשות ח"כ מנסור עבאס קיבלה החלטה עקרונית לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשות בנימין נתניהו; כך אמר ל"ישראל היום" בכיר במפלגה. את הדברים העלה הבוקר (ד') כתב לענייני ערבים דניאל סיריוטי.

לדברי הבכיר, ההחלטה לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשותו של נתניהו אינה מבטיחה כי רע"מ תמליץ על מועמדותו של נתניהו להרכבת הממשלה. הוא הוסיף כי ההחלטה לתמוך בקואליציה בראשותו של נתניהו עשויה עוד להשתנות אם דרישותיה של רע"מ לא ייענו. לדברי הבכיר, ברע"מ ידרשו שלא לתת לאיתמר בן גביר תפקיד אופרטיבי או כל מינוי מיניסטריאלי בכיר. כמו כן, המפלגה תדרוש להגדיל משמעותית את התקציבים לחברה הערבית למלחמה בפשיעה במגזר, וכן ידרשו לדון בהקפאת חוק קמיניץ וביטול או לכל הפחות שינויים משמעותיים בחוק הלאום.

הבכיר סיפר כי ההחלטה העקרונית לתמוך מבחוץ בקואליציה בראשותו נבעה מכמה סיבות מרכזיות: "בראש ובראשונה מכך שלגוש השינוי אין שום מועמד רציני לראשות הממשלה ובמצב הזה ממשלה בראשות לפיד גם עם תמיכתה של רע"מ, תהיה לא יציבה ותכלה את ימיה זמן קצר לאחר שתקום. ממשלה של גוש נתניהו בראשותו תהיה יציבה יותר ותסייע לנו להשיג את המטרות שהצבנו למען החברה הערבית".

הוא ציין כי "גם לפני שהתפצלנו מהרשימה המשותפת גערו בנו וביקרו אותנו שאנחנו הולכים להתאבדות פוליטית והוכחנו ההפך לאחר שהציבור הערבי נתן לנו את המנדט והאמון בדרך שהצענו. 30 שנה ניסינו את הדרך הבדלנית ולא הגענו לשום מקום. הגיע הזמן לשנות".

ח"כ עבאס מחוזר כזכור גם על ידי מפלגות "גוש השינוי", והספיק כבר להיפגש עם ראשי המפלגות ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד), ח"כ בני גנץ (כחול לבן) וח"כ מרב מיכאלי (העבודה). בגוש נתניהו, מי שמערים בינתיים קשיים על שיתוף פעולה כלשהו עם עבאס הוא יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שמסרב בינתיים לכל הקמת ממשלה תוך כדי שיתוף פעולה כלשהו עם ח"כ עבאס.

סמוטריץ' ומנסור עבאס
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן
"ללא בושה": הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
"יום שמחה": גפני בנאום סוער במליאת הכנסת
הקואליציה הפילה את חוק הריבונות של סמוטריץ'
הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה טרומית