עוצמה יהודית למומו פילבר: תפסיק עם תעמולת הבחירות האסורה

עוצמה יהודית פנתה הערב (חמישי) ליועץ האסטרטגי מומו פילבר ומכון הסקרים דיירקט פולס, בהתראה טרם הגשת עתירה לוועדת הבחירות. בעוצמה יהודית דורשים מפילבר להפ...

עוצמה יהודית למומו פילבר: תפסיק עם תעמולת הבחירות האסורה ח''כ איתמר בן גביר

עוצמה יהודית פנתה הערב (חמישי) ליועץ האסטרטגי מומו פילבר ומכון הסקרים דיירקט פולס, בהתראה טרם הגשת עתירה לוועדת הבחירות. בעוצמה יהודית דורשים מפילבר להפסיק לפרסם פרשנויות ושברי סקרים נגד ח"כ בן גביר ללא גילוי נאות, כאשר פילבר משמש כיועץ האסטרטגי של מפלגת הציונות הדתית וח"כ בצלאל סמוטריץ'.

במכתב ששלח עו"ד חנמאל דורפמן בשם עוצמה יהודית לפילבר, הוא מפנה לאמירות של פילבר ובהם: "האם בן גביר עושה בנט?", "בן גביר הוא עוד פוליטיקאי שמחשבן כוח ושליטה ומנסה לקנות אותם דרך סטריאוטיפים מזרחיים", ו-"האם בן גביר הוא פוליטיקאי שמעדיף לבנות חצר אישית עם חבורת נאמנים כמו בנט?".

עוד כותב עו"ד דורפמן כי: "ביום 10/08/22 העברתם לערוץ 14 "מדגם" של הפריימריז בליכוד. מעבר לכך שהמדובר במדגם שהקשר בינו למציאות הוא מקרי ביותר, באופן המלמד בעיקר על 'מקצועיות' מכון הסקרים שלכם, הרי שבריאיון לערוץ 14 לאחר פרסום המדגם אמר מר פילבר כי סביר להניח שרשימה של הליכוד כפי שחוזה המדגם יחזירו מנדטים מבן גביר לליכוד".

לדברי עו"ד דורפמן: "מעבר לכך שבפרסומים שזורים דברי לשון הרע, הרי שפרסום טורי דעה ופרשנויות שונות הנחזים להיות אובייקטיביים, שעה שאתם עובדים עבור הציונות הדתית וח"כ סמוטריץ' בעריכת סקרים ובמתן שירותי ייעוץ אסטרטגי בתשלום, מבלי ליידע את ציבור הקוראים בכך, מהווה תעמולת בחירות אסורה על פי חוק".

לאור זאת, בעוצמה יהודית דורשים מפילבר למחוק את הפרסומים שפורסמו עד כה, ולפרסם בצמידות לכל פרסום עתידי העוסק בח"כ בן גביר כי מדובר בתעמולת בחירות מטעם היועץ האסטרטגי של סיעת הציונות הדתית.

לראשונה מזה עשור: ישראל והאיחוד האירופי מחדשות את הדיאלוג הכלכלי
סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 59 מנדטים, הבית היהודי לא עובר
לראשונה במועצת העיר בני ברק: חבר המועצה יעקב וידר עורך פיליבסטר
בן גביר ליועמ"שית: עצרי באופן מיידי את ההסכם של לפיד עם לבנון
"מצטט פרסומים של משפחת נתניהו": חשוד סווג לפי דעה פוליטית
סמוטריץ': "אני אהיה שר חינוך מצוין - אטפל בהסתה"
לפיד באו''ם: שתי מדינות לשני עמים - הדבר הנכון לביטחון ישראל
מחריפים את המאבק: "בני גנץ משבש את חיי המתיישבים ביו"ש"
מסתמן: לפיד יציע את ''פתרון'' שתי המדינות
ח"כ אשר: "ליברמן לא מבדיל בין קנייטש לכובע עגול"