שובר שוויון? הנשק החדש שהעבירה ארה"ב לאוקראינים מאיים על הרוסים

הפנטגון הודיע כי החל לאמן את צבא אוקראינה בשימוש במל"טים מתאבדים מדגם סוויטצ'בלייד 600 • מומחים סבורים שהמערכת מסוגלת לשמש את צבא קייב לפגוע במערך האספק...

שובר שוויון? הנשק החדש שהעבירה ארה"ב לאוקראינים מאיים על הרוסים

הפנטגון הודיע כי החל לאמן את צבא אוקראינה בשימוש במל"טים מתאבדים מדגם סוויטצ'בלייד 600 • מומחים סבורים שהמערכת מסוגלת לשמש את צבא קייב לפגוע במערך האספקה הרוסי במזרח המדינה • המודיעין הבריטי מדווח על הגברת התקיפות של מוסקבה בדונבאס. כך פורסם ב'ישראל היום'.

הפנטגון הודיע היום (חמישי) כי אנשיו החלו לאמן את כוחות הצבא האוקראיני בשימוש במל"ט מתאבד קל מדגם סוויטצ'בלייד 600. על פי הדיווח, עשרה משגרים הועברו לידי צבא אוקראינה כשכל אחד מהם מצויד בעשרה מל"טים.

מדובר בהעברה הראשונה של "תחמושת משוטטת" לידי צבא אוקראינה וקפיצת מדרגה ליכולותיו של הצבא האוקראיני בשדה הקרב. המל"טים המתאבדים, המשוגרים ממרגמה פשוטה, יכולים להישאר זמן רב באוויר, ולפגוע במטרה בדיוק של סנטימטרים בודדים. המל"טים חמושים בראש נפץ המצויד גם על טילי "ג'אוולין" ויכולים לפגוע גם בכלים משוריינים.

טרנט טלנקו, מומחה ללוגיסטיקה צבאית, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי מערכת המל"טים יכולה לשמש את צבא אוקראינה לפגוע בתשתית הרכבות הרוסית במזרח אוקראינה ובכך לשבש משמעותית את אספקת התחמושת לטנקים והארטילריה הרוסית.

במוסקבה הביעו זעם על העברת תחמושת המתקדמת לידי אוקראינה. דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, אמר במסיבת עיתונאים במוסקבה: "קשה להבין את הצעדים האחרונים של ארצות הברית. שליחת נשק מתקדם לאוקראינה לא תורמת להצלחת שיחות השלום ותאריך את הלחימה והסבל".

במקביל, קייב ממשיכה במאמץ להשיג כלי נשק נוספים מבעלות בריתה. שר החוץ האוקראיני, דימיטרו קולבה, ביקר בוועידת שבעת מעצמות נאט"ו בבריסל ואמר כי הגיע לכינוס במטרה לשיג שלושה דברים: "נשק, נשק ונשק". קולבה הוסיף כי: "זה מוזר להגיד את זה, אך בזמנים אלו מה שדרוש עבור שלום הוא נשק".

מל
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה