סערת מצעד הדגלים: סגל וסמוטריץ' תקפו את דרישת שר הביטחון

דרישת שר הביטחון למנוע את קיום מצעד הדגלים בירושלים מעוררת סערה: עמית סגל תקף "הצעד של גנץ הוא פוליטי". גם סמוטריץ' תקף "כניעה פומבית לאיומי הטרור של חמאס"

סערת מצעד הדגלים: סגל וסמוטריץ' תקפו את דרישת שר הביטחון עמית סגל

סערת מצעד הדגלים האמור להתקיים בסוף השבוע בעיר העתיקה בירושלים.


אמש הודיע שר הביטחון בני גנץ כי ידרוש שלא לקיים השבוע מצעד דגלים בירושלים במתווה שיצריך מאמץ ביטחוני מיוחד ויכול לפגוע בסדר הציבורי ובתהליכים המדיניים המתקיימים.


הפרשן הבכיר עמית סגל בחר לתקוף את גנץ וכתב "מאיזו סיבה בטחונית ממליץ שר הביטחון למנוע מצעד דגלים בירושלים בירת ישראל? האם העיר הוכרזה שטח צבאי סגור ולא סיפרו לנו? ישנה טענה שהמצעד הוא ניסיון להדליק את השטח כדי להתניע הסלמה שתמנע את הקמת הממשלה בשבוע הבא. אבל אם זה נכון שכל צעדה עם דגלים בבירתנו היא פוטנציאל להסלמה בטחונית חמורה, נראה שדווקא הצעד של גנץ הוא פוליטי: הרי אני לא מעלה על דעתי שימנע מעתה ועד עולם מצעדים בירושלים. הוא פשוט רוצה לבלום משיקוליו אירוע שבסבירות רחוקה ימנע ממנו להקים עם חבריו, בעוד שבוע, את הממשלה שבה הוא כל כך חפץ". לסיכום כתב סגל "המצעד צריך לצעוד"גם יו"ר הציונות הדתית בצאלל סמוטריץ' תקף אף הוא את שר הביטחון וכתב "אלפיים שנה חיכינו למדינה יהודית עצמאית וריבונית לא כדי שיכהן בה שר ביטחון פחדן שנכנע פומבית לאיומי הטרור של חמאס (ולמעשה מזמין עוד איומים ועוד טרור) ומבקש למנוע מיהודים לצעוד עם דגלי ישראל בירושלים עיר הקודש והבירה המאוחדת. אני מצפה מראש הממשלה ומהשר לביטחון פנים להבהיר שהמצעד יתקיים".


חה"כ לשעבר אסנת מארק תקפה אף היא "ממשלת השיסוי מקבלת החלטה ראשונה עוד לפני שקמה. אותם אנשים שהאשימו את נתניהו בהחלטות ממניעים פוליטיים מבטלים מצעד דגלים בבירה ממניעים פוליטיים ציניים ובזויים על חשבון הכבוד הלאומי של כולנו. ככה נראית הממשלה לפני שקמה, אפשר רק לדמיין איך תיראה אחרי שתקום".


יגאל מוסקו כתב מגזין בחדשות 12 רמז כי מצעד הדגלים המתוכנן הוא נסיון פוליטי למנוע את השבעת הממשלה החדשה "אז המפלגה של סמוטריץ' מארגנת צעדת דגלים חדשה דרך שער שכם והרובע המוסלמי. אני בטוח שאין שום קשר לממשלה החדשה שאמורה לקום 4 ימים אח"כ".

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל