פניה לסער ובר-לב: הקימו ועדת בדיקה ממשלתית להתנהלות חקירת השוטרים

הוריו של אהוביה סנדק, יחד עם התנועה למשילות ודמוקרטיה, פורום קפה שפירא, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני ורבני הארץ הטובה, פנו היום במכתב לשרים בדרישה למנות ו...

פניה לסער ובר-לב: הקימו ועדת בדיקה ממשלתית להתנהלות חקירת השוטרים גדעון סער

הוריו של אהוביה סנדק, יחד עם התנועה למשילות ודמוקרטיה, פורום קפה שפירא, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני ורבני הארץ הטובה, פנו היום במכתב לשרים בדרישה למנות ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט בדימוס לבחינת התנהלות המשטרה ומח"ש במסגרת האירוע.

במכתב תוארה השתלשלות האירועים, אשר תחילתה בתוצאה החמורה והחריגה של מותו של נער בן 16 במרדף משטרתי, והמשכה בהרחקת חבר כנסת מהזירה בניגוד לחוק ע"י המשטרה, זיהום הזירה טרם החקירה, ובהמשך התנהלות חריגה של מח"ש תוך חשש לשיבוש החקירה ומתן אפשרות לשוטרים המעורבים לתאם גרסאות.

כלל הכשלים סביב אירוע מותו של סנדק, הכוללים כאמור הפרת חוק וטענות לשיבוש החקירה, מעלים חשש בדבר כשל מערכתי ביחסי המחלקה לחקירות שוטרים והמשטרה.

לאור האמור, התבקש השר לבטחון פנים עמר בר לב למנות ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט בדימוס, לחקירת אופן התנהלות החקירה ופעולת מח"ש והמשטרה, ושר המשפטים גדעון סער התבקש לקבוע כי לועדה זו יהיו סמכויות של ועדת חקירה.

בנוסף, הפונים מיענו את המכתב גם ליועמ"ש הנכנסת, עו"ד גלי בהרב מיארה, כדי שתורה על בחינה מחודשת של החלטת מנדלבליט שלא להעמיד את השוטרים לדין וכן על מנת שתורה על השלמת והרחבת החקירה שככל הנראה זוהמה, ברשלנות או בכוונה.

עומר בר לבאביו של אהוביה בוכה לאחר הרס הגבעה בה גר בנו הבוקר
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן