גנבו מצלמה משטרתית במאות אלפים - עשו טעות גורלית ונתפסו

לאחר שנעצרו על ידי בלשי המשטרה כשמצלמת אבטחה משטרתית שנגנבה נמצאת ברשותם, הוגש היום כתב אישום על ידי התביעה המשטרתית כנגד שני תושבי המרכז. בתאריך 26.8 נ...

גנבו מצלמה משטרתית במאות אלפים - עשו טעות גורלית ונתפסו המצלמה שנגנבה

לאחר שנעצרו על ידי בלשי המשטרה כשמצלמת אבטחה משטרתית שנגנבה נמצאת ברשותם, הוגש היום כתב אישום על ידי התביעה המשטרתית כנגד שני תושבי המרכז.

בתאריך 26.8 נגנבה מצלמה משטרתית המוצבת בדרום העיר בית שמש ואשר משמשת לסיוע במניעת עבירות פליליות ועבירות רכוש בפרט, הפוגעות בביטחון הציבור. מדובר במצלמה משוכללת בשווי נאמד של למעלה מ-380,000 ש"ח.

מיד עם היוודע המעשה, החלה חקירה סמויה בתחנת המשטרה בבית שמש תוך מאמץ רב להתחקות אחר החשודים. במסגרת חקירה זאת, נודע למחלק החקירות והמודיעין בתחנת המשטרה אודות כוונת החשודים לרכוש ספק מתח חשמלי למצלמה מסוג זה באזור השרון.

בפעילות מודיעינית ומבצעית מהירה בתאריך 30.8, נפרסו כוחות בילוש סמויים בסמוך וכעבור זמן מה הבחינו הבלשים ברכב בו שני החשודים. לאחר שהחנו את רכבם, יצאו החשודים כאשר אחד מהם אוחז במצלמה המשטרתית בידו ובשלב זה ביצעו הבלשים את מעצרם של השניים.

החשודים, תושבי לוד בשנות ה-20 לחייהם, הועברו לחקירת המשטרה בבית שמש ומעצרם הוארך לטובת מיצוי פעולות החקירה בעניינם. מחקירת המשטרה עולה, כי אחד הנאשמים הגיע במועד האירוע אל מתחם בו מוצבת בין היתר המצלמה, טיפס ועבר את הגדר ההיקפית ובהמשך טיפס על מגדל שעליו מותקנת אותה מצלמה, חיבל בארון התקשורת וגנב את המצלמה מהמקום.

בהמשך לכך, בתאריך 30.8 יצר קשר טלפוני הנאשם השני עם חברת תקשורת אשר התקינה את המצלמה וביקש לרכוש עבורה ספק מתח לצורך הפעלתה. כעבור שעות ספורות הגיעו הנאשמים אל סמוך לבית העסק באזור השרון, שם המתינו להם בלשי תחנת בית שמש שביצעו כאמור את מעצרם.

היום, לאחר שמוצו כלל הפעולות וגובשה תשתית ראייתית נגדם, הגישה שלוחת תביעות מחוז ירושלים כתב אישום כנגד השניים לצד בקשה למעצרם עד לתום ההליכים.

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו