המדריך לטיפול בכפות הרגליים לעונת הקיץ

העור בכפות הרגליים, בייחוד בעונת הקיץ, כשאנו הולכים עם סנדלים וכפכפים, שכפות הרגליים חשופות, לפגיעות שונות. ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור והיועצת ה...

המדריך לטיפול בכפות הרגליים לעונת הקיץ

העור בכפות הרגליים, בייחוד בעונת הקיץ, כשאנו הולכים עם סנדלים וכפכפים, שכפות הרגליים חשופות, לפגיעות שונות.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור והיועצת המדעית של המותג סרווה מסבירה: "טיפוח כפות הרגליים הוא בריאותי ולא רק קוסמטי. עור מחוספס ויבש שאינו מטופל עלול להסדק ולהזדהם. מומלץ להזין ולטפח את כפות הרגליים מידי יום. מומלץ לאמץ שגרת טיפוח קבועה לכפות הרגליים בדיוק כמו בעור הפנים ולא ללכת יחפים, גם בבית".

עוד מסבירה אקרמן: "יש אנשים עם נטיה להתעבות העור בכף הרגל, חשוב להבין שזו נטיה ולא ניתן לשנות, לכן זה דורש טיפול ותחזוקה קבועה, בייחוד בעונת הקיץ. ההליכה עם נעליים פתוחות מחמירה את התעבות העור בכפות הרגליים. ללא טיפול נכון כף הרגל תיסדק ותכאב, וזה פתח כניסה למזהמים. חשוב לטפח ולשמור היטב על עור כפות הרגליים ועל הציפורניים על מנת לשמור על בריאות ותפקוד תקין."

עצות לשמירה על כפות הרגליים:
- לאנשים סכרתיים יש צורך בשמירה קפדנית על שלמות עור כף הרגל והציפורניים- פצע או סדק בכף רגל סכרתית עלול להגיב לאט ולהוות פתח לכניסת מזהמים. לכן חשוב להקפיד על טיפוח ושמירה על כף הרגל. טיפול קבוע בכף הרגל למניעת הצטברות עור עבה, אוורור קבוע של הרגל ולהיזהר מפציעות של העור.

- אנשים עם נטיה להזעת יתר בכפות הרגלים- מומלץ לאוורר עד כמה שיותר את כפות הרגליים, ללכת עם גרבי כותנה בלבד.

- לאלו הסובלים מהזעת יתר ברגליים - עלולים לסבול מפטרת בעור או בציפורניים, יש לשים לב לשינויי צבע או צורה בציפורניים או להופעת קילוף בכפות הרגליים ולטפל בהתאם אצל רופא עור.

- שמירה על הציפורניים - צריך לגזור את הציפורניים בכף הרגל בקו ישר, ממש בקו האצבע, לא לחתוך פנימה לתוך צידי האצבע - כיוון שיכול לגרום להופעת ציפורן חודרנית.

- שימוש קבוע בלק בצבע חזק עלול לגרום להצהבה זמנית של הציפורן - זו לא פטריה, אלא תקין ולא דורש טיפול. פטריה בציפורן בד"כ נראית ע"י שינוי צורה וצבע של הציפורן.

- יש להיזהר בבריכות, ג'קוזי, מקלחות ציבוריות, מקווה וכו'- מומלץ לא ללכת יחפים במקומות הללו מכיוון שיש סיכוי להידבק במזהמים שונים כמו פטריות וכו'.

- לאחר המקלחת: יש לנגב את כפות הרגליים ובין האצבעות, ולאחר מכן למעוניינים, ניתן למרוח קרם רגליים משקם המכיל סרמידים ולעסות בעדינות לתוך העור- מריחה של קרם רגליים מייד לאחר המקלחת תשאיר את אדי המים בתוך העור ותמנע את התייבשותו.

אילוסטרציה
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח
למרות החיסון השלישי: ישראל הוסרה מרשימת המדינות הבטוחות
ח"כ ינון אזולאי ליו"ר הכנסת: "ביום הזה אני מרחם עליך"