משלחת המחקר הישראלית, עושה כעת את דרכה מישראל להודו

משלחת המחקר הישראלית, בהובלת משרד החוץ ומפא"ת במשרד הביטחון, עושה כעת את דרכה מישראל להודו. המשלחת תעביר להודו סיוע בהתמודדות עם הקורונה ותבצע סדרת ניסויים בטכנולוגיות ישראליות לאבחון מהיר של נגיף הקורונה

משלחת המחקר הישראלית, עושה כעת את דרכה מישראל להודו בימה - המעודכנים מעדכנים

המשלחת הישראלית, המשותפת למשרדי החוץ, הביטחון והבריאות, המריאה היום בצהרים (א') מנתב"ג, בשני מטוסים של חברת ישראייר. המשלחת צפויה לנחות בדלהי, שבהודו, מחר בבוקר.

שר החוץ, גבי אשכנזי, שוחח היום עם עמיתו שר החוץ ההודי ועדכן אותו על המראת המטוס והציוד הנמצא עליו. השרים שוחחו על חשיבות שיתוף הפעולה בין המדינות במאבק בקורונה.

בראש המשלחת עומד שגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא ואנשי מפא"ת והיא מונה כ-20 מומחים בתחומים שונים ממשרד הביטחון, צה"ל, משרד הבריאות והתעשיות השותפות לפיתוח הטכנולוגיות. המשלחת תבצע בהודו את השלבים הסופיים במחקר של טכנולוגיות מתקדמות לאבחון מהיר, בתוך דקות, של נגיף הקורונה.

שיתוף הפעולה הייחודי בין ישראל להודו יאפשר למשלחת לאסוף עשרות אלפי דגימות בתוך עשרה ימים בלבד ולהעבירן לפיענוח במערכות מחשב מבוססות בינה מלאכותית. דיגום מאסיבי זה יאפשר לקצר תהליכים ולקדם את אישור הטכנולוגיות. הפעילות המשותפת קיבלה מראש את כלל האישורים הנדרשים בהודו ובישראל.

על שני המטוסים להודו הועמסו, ביוזמת משרד החוץ, גם טכנולוגיות ישראליות פורצות דרך למאבק בקורונה תרומת משרד החוץ וחברות ישראליות, ומכונות הנשמה המיוצאות להודו באישור חריג.

בימה - המעודכנים מעדכנים
חרדי טבע בחוף באשדוד כשנכנס להציל את ילדיו שנסחפו
בדיקה בחצי דקה: פיתוח ישראלי שעשוי לשחרר את כל העולם מהסגר
משרד הבריאות: עולים ל-60 אלף בדיקות ביום
קריסה במערכת הבריאות: רק 42 מכשירי אקמו (הנשמה) פעילים, הרופאים: חסרים מנשימים
1,753 מאומתים חדשים במהלך השבת 389 במצב קשה
גמזו עם שבע פעולות מיידיות בכדי למנוע סגר בערים החרדיות
נתניהו ביחס לתאריך יצור החיסון: "עד סוף הרבעון הראשון"
סכנה: נחלים מסויימים באיזורי הצפון מהווים סכנה למתרחצים
נחשף: הרובוט של צה"ל למלחמה בנגיף
ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״!