תקרית חמורה: ח''כ אבי מעוז הותקף בכנסת

ח''כ הכנסת אבי מעוז מהציונות הדתית הותקף בכנסת טרם נאם בטקס יום השואה, בו סיפר על אימו ניצולת השואה

תקרית חמורה: ח''כ אבי מעוז הותקף בכנסת

ח''כ אבי מעוז מספר על אימו, ניצולת השואה

ערוץ הכנסת

יו"ר מפלגת נעם חה"כ אבי מעוז, פנה ליו"ר הכנסת חה"כ יריב לוין, וזאת בעקבות תקיפתו היום, בטקס יום השואה "לכל איש יש שם" בכנסת, שם ניגש אליו אחד מאורחי הטקס תקף אותו מילולית, ובין השאר קרא לעברו "חבל שאתה חי, ושההורים שלך לא נשרפו...".

"הבוקר, בכניסתי לטקס 'לכל איש יש שם' במשכן הכנסת, ניגש אליי אחד מאורחי הכנסת, והטיח בי את המילים: "איך אתה לא מתבייש להיות באירוע הזה ביום השואה, חבל שאתה חי והוריך לא נשרפו שם".

פתח ח"כ מעוז את מכתבו "אין בי שנאה כלפי אותו אדם אומלל, אלא אך ורק רחמים, אני אוהב אותו כפי שאני אוהב כל אדם מישראל וכל אדם באשר הוא אדם."

בהמשך מציין ח"כ מעוז את כל ההסתה נגדו בתקופה האחרונה "המשפט המזעזע הזה הינו המשך ישיר להסתה ולשנאה שמפיצים ארגונים שונים, שאך שלשום השוו ביני לבין עלי חמינאי."

עוד ציין מעוז כי ימשיך לפעול למען כל אחד מישראל בדרך האהבה והנעם "למרות כל הגידופים, השנאה וההסתה, אמשיך בדרכי, דרך האהבה והנעם, דרך של שליחות ומסירות למען עם ישראל ולמען כל אחד ואחד מישראל." סיים את מכתבו.

נזכיר כי האירוע הסתיים לאחר שח"כ מעוז קרא למשמר הכנסת אשר הרחיקו את התוקף. תלונה הוגשה לקצין הכנסת מיד עם האירוע.

לאחר האירוע, נשא מעוז דברים בטקס. תחילה פתח את דבריו באזכור אימו, ניצולת שואה כבת 93 "מכובדי, אמי מורתי אסתר פישהיימר לבית באום שתחיה, ושתי אחיותיה - מרים ליניאל שתחיה ולאה בלדר ע"ה, נולדו בקוז'מיניק במחוז קאליש בפולין, והיו בגטו קוז'מיניק. בשנת 1942 למניינם הועברו עם משפחתן לגטו לודז', בספטמבר 44 נשלחו משם לאושוויץ. לאחר חודש באושוויץ נשלחו על ידי מנגלה, ימח שמו וזכרו, לבית חרושת בקרפטים, ומשם לאחר המלחמה עלו לארץ ישראל".

מעוז סיים באמירת שמות קרוביו שנספו באושוויץ "ואלו שמות קרובי שהומתו, נשרפו ונחנקו באושוויץ: מרת הינדה קוט - סבתה של אימי. הוריה של אימי - אביגדור, שקרוי אני על שמו, ושרה באום. וילדיהם - יצחק מאיר באום, חיה רבקה באום, אברהם דוד באום וצירל צשה באום. והדודים - אברהם ויוכבד באום. ה' יקום דמם".

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"